Wpis z mikrobloga

#seo #pozycjonowanie
Mirki, Pytanie, czy jest jakis sposob na weryfikacje firmy pozycjonujacej?
Na zasadzie, czy jakos poza ich raportami czy ruchem na stronie jestem w stanie sprawdzic czy coś jest robione, ew czy usluga jest robiona dobrze?

Bo mnie szlag trafia, 3 firma pozycjonerska (w ciagu 5 lat zeby nie bylo), koszty coraz wieksze (teraz abonament, 450 netto jak na 1 osobowa działalność to nie jest mala kwota). A po pol roku hasla w top 10 to takie ktore za 100zl studnet by mi wbil (bo maja 10 wyszukan miesiecznie max). To co mi najbardziej zalezy (4k wyszukan miesiecznie) - 3 strona...

Help..()
  • 23
@xMedrithx przeoptymalizowanie to problem, ale w Twoim przypadku można wróżyć z fusów bo powodów jest kilkadziesiąt albo więcej możliwych. W czasach gdy smaczny link z dobrej publikacji kosztuje 100zł+ to 450zl to uwierz że nie jest dużo i lecą po kosztach linkami. Co masz w raportach?
@Hajmus: Raporty mam proste, miejsce w google i haslo i tyle.
25 haseł.
Notabene, to co mnie interesuje najbardziej bylo wyzej 2 lata temu gdy placilem miej (tzn inaczej, "bywalo" w top 10, a teraz top 30).
WIem ze to wrożenie z fusow dlatego jestem ciekaw czy jest jakas opcja by to sprwadzac :)

To sa wyniki z majestica:
Backlinki
zewnętrzne

203

Referring
domain

38

Odwołujące się
IP

36

Odwołujące się
@xMedrithx: Co to za strona?
To że ma mało linków to jeszcze nic nie znaczy. Da się zrobić na proste w porywach do średnich fraz praktycznie bez linków. Jeśli agencja naciskala na przebudowę strony/dodanie/redakcję tekstów (lub bezczelnie je przeredagowała bez pytania -zdarzało mi się tak robić xD ) to znaczy że coś robi. Jak dzwonią klienci - znaczy że coś robi, jak masz ruch na stronie większy niż na początku współpracy
@Patryk:
3 miesiace temu byly nowe teksty, zostaly dodane.
Od tego momentu przyrost niezauwazalny.
Akurat w tej branzy (dietetyka) to ze dzwonia klieci to nic nie znaczy, bo 90% jest z polecenia lub znanylekarz.pl
Ze strony 1 na 50 moze sie umawia.

Analizujac logi google analytics to okolo 95% ruchu jest na artykulach, ktore nie byly pozycjonowane przez firme, po prostu wejscie przez google search, powiedzmy ze chodliwe tematy.
@xMedrithx: jak to wygląda przy zmianie firmy pozycjonującej?
Różnie. Jak podlinkowali u siebie na zapleczu - bardzo duże szanse, że odepną linki. Jak podlinkowali w katalogach, zrobili szemrankę z linkami na forach - raczej zostanie. W najgorszym wypadku, jak są złośliwi lub jesteś wkurzającym roszczeniowym klientem - po cichu przywrócą backup sprzed swoich działań optymalizacyjnych.

ps. jeśli chodzi o speców to ja jestem magikiem od wbijania wizytówek do wyników mapkowych.
@Patryk: Co do wynikow mapkowych to nawet nie #!$%@? zaczynajac temat ;D
Zaplacilem 300zl jednej firmie,gwarancja na wbicie top 3 pod mapka.
Mieli na to 3mc. Sprwadzam po 5mc, #!$%@? nie ma.
Pisze o co chodzi to mi napisali ze dostepu nie dalem. (literowka w adresie mailowym)
Przez 5 miesiecy nikt sie nie odezwal ze cos jest nie tak, firma sie chwali ceryfikatem "rzetelna firma'

....
@xMedrithx: napisz mi na pw domenę.
Akurat robiłem kilku dietetyków (raczej dawne miasta wojewódzkie). Co do ruchu na artykułach - cóż, zdarzają się przypadki, że siedzisz, robisz co możesz żeby wyjść z filtra, 2 pozycjonowane frazy utknęły na 2 stronie, reszta w ciemnej d, a klient, typu biuro rachunkowe janusz-pol z wąchocka na wszystko inne i bloga zgarnia 20-30 tys odsłon miesięcznie.
@xMedrithx: gwarancje... jak chcesz mieć gwarancję to idź sobie do mediamarktu czy euro i sobie kup toster.(cytat z handlowca). W tej branży jedyną gwarancją jest to, że będą się przykładać do pracy (a i to nie jest pewne)
@xMedrithx: przekazywanie loginu i hasła do konta google to głupota. Co najwyżej udostępnij/przekaż uprawnienia i to nie najwyższe. A mapki da się często zrobić nawet bez przekazywania jakiegokolwiek dostępu.
@xMedrithx: Dobra umowa = raport wykonanych linków; no, chyba że mówisz "walcie czym popadnie, macie wbić" ;) Tak, potwierdzam. Jest tylko jeden mankament - nie będzie to umowa za 450 Mireczku... Btw - nie używaj majestica do badania bl, a Ahrefsa @Hajmus: albo "odpięte wroty" lub padające miejscówki - 2 inne opcje także możliwe
@xMedrithx: Chodzi o frazy regionalne? Podeślij konkrety Mireczku to pomożemy. Jeśli chodzi o agencje to jak to są cienkie frazy to powinno być już wszystko w topach mimo tego budżetu. Ja często zaczynam z klientami od stalki typu 1k a potem biznes się ładnie rozrasta i klient po 2 latach płaci 4k/mies.;)) Ale wiadomo. Musi być win-win. Nie pitol tylko podrzuć link do www i daj frazy. Albo chociaż same frazy