Wpis z mikrobloga

W weekend mam rodzinne spotkanie, które będzie trwało od piątku do niedzieli. Moja siostra zabroniła swojemu 11-letniemu synowi iść na polowanie. To nic, że taka jest rodzinna tradycja. Ja na pierwsze polowanie poszedłem w wieku 7 lat i ojciec dał mi zastrzelić bażanta. I co? Jakoś nie stałem się psychopatą. To nic, że na polowanie idą wszyscy chłopcy i mężczyźni (najmłodszy 5 lat), a on sam zostanie z wszystkimi kobietami. Wyobrażacie co sobie co on będzie czuł? Wszyscy idą na męską przygodę, a on sam zostanie z kobietami i pomagał przy robieniu jedzenia. To jest dopiero trauma. Tak się kastruje młodych chłopców.

#polowanie #myslistwo #logikarozowychpaskow #bekazpodludzi
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no faktycznie, każdy szanujący się mężczyzna powinien chcieć wykręcać łby ptakom xD


@aksamitna_kukurydza: Zdecydowanie nie powinien. Ani zabijać w jakiejkolwiek formie. Ale chyba umknął Ci kontekst: gościu dla zabawy strzelił do ptaka, ranił go, ale nie zabił. Moim zdaniem winien mu ukrócić męczarnię uśmiercając go. Ptaki uśmierca się skręcając im kark. A Twoim zdaniem co powinien zrobić? Udać, że nie ma sprawy, olać kwestię czy lecieć z nim na pogotowie
  • Odpowiedz
@corrs: chodziło mi bardziej o to, ze byłeś zdziwiony, ze nie może się przemóc. powinieneś ty my ukręcić łeb, skoro on nie mógł, żeby ptak nie cierpiał, a potem dać mu zjebke ze jak nie umie polować to niech się nie pcha do zabawy. ale sam fakt, ze nie chciał tego robić jest chyba jak najbardziej zrozumiały, bo to obrzydliwe i odrzucające
  • Odpowiedz
ale sam fakt, ze nie chciał tego robić jest chyba jak najbardziej zrozumiały


@aksamitna_kukurydza: Nie twierdzę, że to jest niezrozumiałe. Twierdzę, że przed rozpoczęciem zabawy trzeba być świadomym wszystkich możliwych konsekwencji tejże. Zaskoczyło mnie, nie po raz pierwszy, że ludzie stają się bezradni w obliczu sytuacji, która sami spowodowali i rozwiązują ją poprzez wycofanie.
Nawiasem - nie mój dzieciak, żebym go uczył czegokolwiek.
Ja się określiłem w pierwotnym poście -
  • Odpowiedz