Wpis z mikrobloga

@Chudzinx Ej, ale tak szczerze mówiąc to od strony "zrób se sam" windows leży i kwiczy. Ostatnia wersja, która nie traktowała usera jako całkowitej ameby to chyba win8 był, tam jeszcze coś dało się zrobić. Od 8.1(który i tak uważam na najlepszy windows z rodziny po siódemkowej) microsoft okroił i pochował wszystko co się dało. No i aktualki do w10 to rzecz piękna, ostatnio któraś całkowicie wywaliła wszelki ślad po BT i
  • Odpowiedz
@rudy2007: to po "Czy dalej" ram antywiry, mieleniu dysku pobieranie w tle. Chociaż z tym uruchamianiem się 3 dni to poprawili, fast boot jest git, mimo że powoduje wiele problemów.
  • Odpowiedz
@rudy2007: z pobieraniem w tle. Na defaulcie masz aktualizacje windows ... co niby nie boli, gdy masz W7 lub W8.1.
Gorzej, gdy jedziesz na defaultowych ustawieniach w W10. Koleżance udostępniłem tethering z telefonu bo był jakiś problem z wifi. I w ciągu kilkunastu minut zżarło mi pon ad 7GB transferu, bo W10 udtostępnia sobie aktualizacje P2P. Jak bym nie zobaczył, to bym nie uwierzył, że takie szybkie transfery idą po LTE.
  • Odpowiedz
@Ukochany: używam 8.1, nic w tle nie pobiera, antywirusa nie używam, 1 gb zużywanego ramu to śmieszna liczba jeśli rozmawiamy o współczesnych komputerach. Co do mielenia dysku to do końca nie wiem o co chodzi, nie widziałem różnicy jak używałem kiedyś Linuksa.
  • Odpowiedz
@rudy2007: Skoro mówimy o współczesnych systemach, to także o win10. Na win 10 nie możesz tego wyłaczyć nie krzystając z jakichs skryptów ktore mogą być niebezpieczne. Poza tym czasami ręcznie wgrane aktualizacje na takim kompie potrafią skopac system. Zatem na win10 sie nie da.

1gb to w #!$%@? xD po prostu xD Szczególnie da się to odczuć na ultrabookach lub małych laptopach.
Indexowanie plików potrafi się przywieszać na win7, na win
  • Odpowiedz
@Ukochany: ułożyłem ceną i najtańsze w euro rtv mają po 4 gb ramu. Z indeksowaniem nigdy nie miałem na żadnym komputerze z żadnym systemem od XP do 8 problemu.
Jeśli 10 coś pobiera to niech będzie, że to wada. Planuję kupić i to mnie będzie wkurzać.
Ja też nie mówię, że Linux to kompletne gówno, takie np. instalowanie aplikacji podobało mi się tam 100x bardziej nawet jako laikowi, a największą wadą
  • Odpowiedz
@rudy2007: można wyłączyć i w W10, tyle, że jeśli nie śledzisz stron "branżowych" to możesz się do wystąpienia takiego incydentu nie dowiedzieć, że W10 poza pobraniem łatek (co i tak trzeba zrobić, ok) będzie jeszcze je rozsyłał po świecie o ile nie wyłączysz tej opcji.
  • Odpowiedz