Wpis z mikrobloga

Mirki z #ubezpieczenia #oc pytanie. Aktualnie mam samochód we współwłasności z ojcem. On ma 60% zniżek ja 30%. Czy w przypadku kolizji utrata zniżek działa na zasadzie bonus/malus o dwie klasy dla OBU wlascicieli? Czyli w omawianym przypadku, powoduję stłuczkę i w tym momencie przy następnym ubezpieczeniu ojciec ma tylko 40% zniżek a ja 10%?
#pytanie
  • 9
@pokey: No elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) lepiej spytać na miejscu, czy taki algorytm w ogóle jest stosowany aktualnie, bo wszystko się zmienia dosyć szybko. Co do zasady, zniżki lecą u Ciebie i taty przy szkodzie z ubezpieczonego auta. Jak dobrze pamiętam, w zależności od TU były to zróżnicowane spadki np. ktoś, kto miał -60% spadał po szkodzie na -50%, a inny kierowca z poziomu -10% zaliczał
Co do zasady, zniżki lecą u Ciebie i taty przy szkodzie z ubezpieczonego auta.


@mfind: A co jeśli ojciec ma drugi samochód gdzie jest jedynym właścicielem. Czy tutaj również straci zniżki?
@pokey: szkoda jest widoczna na jego koncie, więc odbije się też na drugim aucie ( chyba, że ma wykupioną ochronę utraty zniżki na tym samochodzie, gdzie kolizji nie było - kiedyś to potrafiło tak zadziałać, teraz jest UFG i może mu to z automatu wbić na konto, też warto dopytać, bo to niezłe kombinacje są ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
@pokey: @mfind: dodam tylko, że ochrona zniżek działa tylko w danym towarzystwie ubezpieczeniowym, czyli jak np. w takim PZU po szkodzie nie tracisz zniżek (bo miałeś wykupioną opcję PZU Ochrona Zniżki), to w innych towarzystwach są one widoczne, gdyż są raportowane do UFG
@foo_alert: morze to gupie, morze mondre, nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czas pokaże czy kierowcy się przekonają do takich rozwiązań, a jak się przymierzasz do furki, to zapraszam do skorzystania z mirko-porównywarki, możesz sobie w miarę realnie ocenić koszt ubezpieczenia dla przyszłych 4 kółek :)