Wpis z mikrobloga

Odznakę honorową jednostki GROM otrzymał dzisiaj prezydent Andrzej Duda. Nowy dowódca przekazał również prezydentowi szary beret - który poza elementem umundurowania, jest swego rodzaju trofeum, o które walczą żołnierze podczas selekcji, kwalifikacji i szkolenia bazowego. Kilkanaście dni temu odznakę GROM otrzymał również minister Antonii Macierewicz.

Schodzą jak ciepłe bułeczki.

źrodło

Dla pełnego obrazu sprawy warto przypomnieć, że minister Macierewicz na nowego dowódcę jednostki powołał płk Mariusza Pawluka - żołnierza który kilka lat temu odszedł z GROM-u po konflikcie z żołnierzami i któremu odznakę honorową odebrano. Wówczas list przeciwko Pawlukowi podpisało ponad 400 oficerów.


#dobrazmiana #wojsko #bezpieczenstwo #polityka #bekazpisu #polska
  • 34
@comielipsa: No i obsadzał Misiewiczów. Przeciwko obecnemu dowódcy raz już aż ponad 400 operatorów GROM podpisało list, bo ten wystąpił przeciwko ówczesnemu dowódcy. W dodatku powiedzmy, że nie spełnia standardów tej jednostki.
Poszukaj sobie, dobierz źródła w które wierzysz.
Ciekawa lektura, szczególnie jak się pomyśli, że taki efekt w armii ma wiele działań Macierewicza np. przeniesienie Leopardów pod Warszawę.
@comielipsa: Haha, sprytnie, a ja już lecę Ci skombinować bo inaczej będziesz twierdził, że to nieprawda. Wisi mi w co wierzysz, ale podoba mi się jak próbujesz to mimo wszystko jakoś zdyskredytować.
to nie jest dyskredytowanie newsweeka przeze mnie, tylko Macierewicza przez newsweeka, newsweek to kapital niemiecki, kapital niemiecki nie chce silnej Polski, kapital niemiecki przez newsweeka dyskredytuje kazde suwerenne dzialania Polski ( )

@comielipsa: A Macierewicz to jaki kapitał? Newsweek to sobie może gadać co chce, a Macierewicz niestety ma realny wpływ i trudno zauważyć jakiekolwiek pozytywy jego działalności. To głównie on nie chce silnej Polski, inaczej