Wpis z mikrobloga

Witam Mirków,
jestem świeżo po #matura i planuję iść na #studia związane z #informatyka. Jest tylko problem, bo nie wiem na jaką uczelnię się zdecydować. Mieszkam na Podkarpaciu i obecnie zarejestrowałem się na #politechnikarzeszowska i #politechnikakrakowska na WIEiK i nie wiem którą uczelnię wybrać. Do Rzeszowa będę miał bliżej, ale z drugiej strony Kraków to większe miasto i teoretycznie większe możliwości. Bardzo pomogłyby mi wasze opinie. Myślałem jeszcze nad Politechniką Śląską #polsl i Uniwersytetem Wrocławskim #uwr . Moje wyniki z matury: polski 69, matma p. 100, matma r. 64, ang p. 98, and r. 76 i informatyka 44 (( ͡° ʖ̯ ͡°)). Z góry dzięki za waszą pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
@matix324 Rzeszów jest lepszy jeżeli chodzi o koszty życia za to odstaje poziomem od politechniki krakowskiej. Ale myślę że na takich studiach jak infa poziom nie jest aż tak istotny a bardziej to ile czasu poświęcisz na naukę poza uczelnią
@matix324: Parę lat wstecz byłem w identycznej sytuacji jak Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°) wybrałem WIEiK i jeżeli chodzi o wybór PK vs PRz to nie żałuję. Jedyne co bym zmienił to wydział na PK, bo na WIEiKu jest bardzo dużo rzeczy związanych z elektroniką - w sumie można było się spodziewać, ale nie sądziłem, że będzie to miało aż takie przełożenie ( ͡° ʖ̯
@Coffeephile, @kamcc dzięki za pomoc, za Krakowem właśnie przemawia większa ilość ofert pracy. Na studia idę z zamiarem, żeby się czegoś nauczyć a nie imprezować, ale dzięki za info ( ͡° ͜ʖ ͡°). A co do tych zajęć z elektroniki - jest aż tak ciężko?
@matix324: wszystko jest do przejścia, prowadzący nie robią raczej problemu jeśli nie podpadniesz i w miarę się starasz. Ogólnie imo ten kierunek to więcej kombinowania niż czystej nauki, więc nie liczyłbym, że nauczysz się tutaj czegoś na bardzo dobrym poziomie. Dużo zależy od własnej pracy, ale to już na pewno słyszałeś 1000 razy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kamcc: tak słyszałem milion razy, że szkoda iść na studia, lepiej do pracy bo doświadczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°). A jakieś opinie o informatyce na WFMI? Imo przeglądnąłem syllabusy i jednak bardziej mi podchodzi ta na Wieik
Na studia idę z zamiarem, żeby się czegoś nauczyć a nie imprezować,


@matix324: wiesz że na drugim roku będziesz robił spadające kwadraciki w swingu oraz "implementował" algorytmy nie mając pojęcia jak one działają? xD tak wyglądają studia informatyczne, zwłaszcza na PK