Wpis z mikrobloga

Czy php jest trudnym językiem? Wiem że "trudnym" można różnie rozumieć ale chodzi mi o to, czy sprawia on wiele problemów i potrzeba na niego bardzo dużo czasu? Kiedyś uczyłem się c++ i szlo średnio, później c# z unity3d i przy c# chciałem się zabić...Teraz uczę się Html i css i idzie bardzo fajnie, trochę wolno, ale fajnie i przyjemnie...Gdy nauczę się już w miarę htmla i cssa to mam zamiar nauczyć się javascriptu, php, mysql i photoshopa. I najbardziej obawiam się chyba php..Słusznie? Czytałem troche i opinie są różne..
#programowanie #php #webdev #naukaprogramowania
  • 33
  • Odpowiedz
@ewwww: Ale trudny jezyk? Wiele czasu musze spędzić? Będzie mi on potrzebny raczej tylko do stron ale widzialem ze da się w nim robic nawet gierki...
  • Odpowiedz
@Ksurix: Nie skacz z języka na język bo każdy ma swoją specyfikę i jeśli będziesz tak zmieniał to nigdy się żadnego nie nauczysz. PHP - bardzo niski próg wejścia przez co znajdzie się wiele znawców tematu dlatego że każdy z nich liznął go trochę i poczytał jak go janusze programowania wykorzystują. Musisz wyrobić sobie nawyk umiejętności rozwiązywania problemów za pomocą narzędzi i umiejętności które masz i będzie dobrze.
  • Odpowiedz
@PerfectM: Nie skacze z języka na język, Niedługo pewnie będę już szlifował htmla i cssa i ponoć javascript, php i mysql są potrzebne aby zrobić stronę internetową..
  • Odpowiedz
@PerfectM: Uczę się htmla i cssa i już prawie kończę kurs i się zastanawiam gdzie uzupełniać moją wiedzę i trenować regularnie to co już umiem.
  • Odpowiedz
@Ksurix: Mi sporo dawało tworzenie projektów (coś zawsze sobie wymyśliłem do roboty, jakieś głupie pomysłu na które byłem bardzo zajarany), w których albo wykorzystywałem cudzy kod i go przerabiałem albo tworzyłem jakieś pierdoły od zera. Pamiętam że miałem z tego mega frajdę więc polecam taki styl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PerfectM: No dobra, a gdzie się inspirować, szukać nowych rozwiązań i uczyć się bardziej zaawansowanych rzeczy? Bo po kursie Mirosława zelanta niby umiem już trochę ale czuje, że jeszcze wiele przede mną, a nie wiem czego się uczyć dalej z htmla i cssa
  • Odpowiedz
Kiedyś uczyłem się c++ i szlo średnio, później c# z unity3d i przy c# chciałem się zabić...Teraz uczę się Html i css i idzie bardzo fajnie, trochę wolno, ale fajnie i przyjemnie


@Ksurix: z C++ rozumiem. Jak nie ma się podstaw na temat działania np. pamięci, to rzeczywiście ciężko zrobić bardziej zaawansowane rzeczy. Jednak C# to jest język stworzony "dla debili". Po to on powstał, żeby pisać w nim szybciej i
  • Odpowiedz
Jednak C# to jest język stworzony "dla debili". Po to on powstał, żeby pisać w nim szybcie


@mk321: Napisałem że był to C# z unity3d.
  • Odpowiedz
@Ksurix: Następny właśnie będzie javascript / jQuery. Poszukaj jakiegoś kursu dotyczących tych zagadnień.

gdzie się inspirować, szukać nowych rozwiązań i uczyć się bardziej zaawansowanych rzeczy

Jest wiele blogów o nowych technologiach hongkiat, smashing magazine, tagi # webstuff i konta na twitter jak JSDaily, CSS Tricks, i wiele innych o których nie pamiętam. Jeśli chcesz to napisz na pw to powysyłam ci w wolnym czasie linki do tego co ja tam przeglądam
  • Odpowiedz
@mk321: Moim celem jest po prostu stworzenie swojej strony i myślę ze chcę to robić w przyszłości, php i mysql nie są do tego potrzebne?
  • Odpowiedz