Wpis z mikrobloga

Czy jest tutaj ktoś kto aplikował o #staz z UP? Jak wygląda najbardziej optymalna ścieżka wnioskowania o takie wsparcie?
Z tego co widzę w ogłoszeniach, to bywa, że pracodawcy chcą informacji czy UP zadeklarował sfinansowanie stażu ale chyba do złożenia wniosku o staż nie mam takiej gwarancji? Z kolei składając wniosek o staż lepiej mieć "upatrzonego" pracodawce - co jeśli otrzymam pozytywną decyzję z up, a pracodawca nie przyjmie mnie na staż? Muszę wtedy składać osobny wniosek czy na podstawie tego mogę aplikować na inny staż?
#urzadpracy #praca
  • 9
@vateras131: Stary za obrotny jesteś. Ja tak z 10 lat temu ogarniałem, pracodawca ugadany, a up że to mnie trzeba zatrudnić na czas nieokreślony po stażu xD Prędzej bym staż dostał jakbym wszedł do urzędu i wypróżnił się na biurko kierownika, wtedy znalazłbym się od razu w grupie pomocy, bo tak to za obrotny, więc poradzi sobie sam można olać.
@troloking:
Co? Jakbym był "za obrotny" to nie dawałbym je*ania o jakiś UP... Jednak szukanie pracy zaczyna mi się niebezpiecznie przeciągać i chcę jakoś zwiększyć moje szanse na szybsze zatrudnienie. W innym przypadku unikałbym tego przybytku jak ognia...
UP jest dla kobiet i patoli oraz ludzi z rodzin stale związanych z mopsem. Osoby choć trochę ogranięte, potrafiące wypełnić samodzielnie kwity i pójść gdzieś i się o coś zapytać, są w UP spychane poza margines. Kasę którą można by przeznaczyć na ciebie i znalezienie ci pracy lepiej dać po raz siódmy na patusa, który od razu po szkoleniu wstępnym pójdzie na L4 i #!$%@? w żwir. Straszne, nieodpowiedzialne? Owszem, ale przynajmniej
@vateras131: To zależy co rozumiesz pod pojęciem przesadzam. Takich ludzi jest ze 60%, reszta to kobiety i całkiem normalne chłopaczki z rodzin które stale korzystają z mops (nie żadne patusy, tylko niezaradni). Tak wygląda temat szybciej i pewniej znajdziesz pracę po prostu chodząc po firmach.
Ps. Patola kocha staże, bo bierze, a potem całość stażu na l4 siedzi.
@vateras131:
najbardziej efektywną drogą jest znalezienie pracodawcy, który po tym stażu / przeszkoleniu zatrudni cię na stałe.
Wtedy opłaca mu się szkolić, bo dostajesz pensję na okresie przygotowawczym z UP.
Wtedy pracodawca składa wniosek o staż i wskazuje kandydata. UP zgadza się na to, bo dla niego też jest łatwiej.

Pracodawca który szuka w ciemno pracownika na staż, to grupa która już na starcie nie interesuje się pracownikiem i chce załatać
@tsset:
Też w ten sposób to rozumiem i generalnie wolę unikać ogłoszeń o staż zamieszczonych na stronie UP. Natrafiłem jednak w kilku aplikacjach na staż na rubrykę, gdzie można zaznaczyć czy jakaś instytucja kieruje mnie na staż i zadeklarowała jego finansowanie - sprawdziłem i na stronie UP nie ma tego ogłoszenia. Dlatego zastanawiało mnie jak oni sobie wyobrażają to ubieganie się o staż.
@vateras131:
jeśli dobrze zrozumiałem, tj. to logiczne, bo pracodawca nie złożył jeszcze wniosku o staż.
1. Szuka kandydata, który spełnia kryteria z UP (czyli jest osobą bezrobotną) i może być skierowany na staż.
2. Procesuje rekrutację.
3. Składa wniosek z wybranym kandydatem, który wie że spełnia wymagania co do stażu