Wpis z mikrobloga

#grybezpradu

Ktoś grał w Pandemic: Legacy?
Instrukcja mówi, że na początek powinno się zagrać ze 2x treningowo w zwykłe Pandemic, tylko... Co jest w takim razie celem gry? ;> Nie znalazłam tej informacji. Widzę tylko że wygrywa się realizując dane zadania, ale jednocześnie zadania są częścią zasad, które bez Legacy powinny być pominięte. Więc co, eliminacja wszystkich chorób?
  • 13
@Melt: dzięki. wołaj. właśnie znalazłam tutaj "Celem partii treningowych jest wyleczenie czterech chorób". Jak myślisz, to znaczy że lekarstw nie muszę wynajdywać? Bo to co Ty piszesz znalazłam też w instrukcji do normalnego, ale to wygląda zgoła inaczej...
@Melt: @Pan_Szyneczka: a jak pogodzić następujące zdania odnośnie wyleczonej choroby:

Jeśli miasto ma być ponownie zarażone wyeliminowaną chorobą, nie umieszcza się w nim już nowych znaczników chorób.

W wyniku kolejnych epidemii i zarażeń w miastach w dalszym ciągu mogą pojawić się nowe znaczniki tej choroby.


?
Czy to jest cytat z instrukcji? Jeśli tak to wprowadza w błąd. Celem gry jest wynalezienie lekarstwa na każdą z chorób kropka


@Pan_Szyneczka: O ile nie wyrywasz zdania z kontekstu to nie wprowadza wcale. Jeśli dobrze pamiętam to nazewnictwo w instrukcji jest spojne.
Masz lekarstwo na chorobę - jest ona uleczona/uleczalna
Masz lekarstwo oraz na mapie nie ma juz żadnego znacznika danego koloru - choroba jest wyeliminowana.