Wpis z mikrobloga

Po 3 latach studiowania AiR, wczoraj pierwszy raz w życiu załapałem się na możliwość przygotowania (cięcie koryt, wiercenie) i podrutowania części szafy sterowniczej :-)

Na zdjęciu mały fragment, cała szafa metr szerokości i dwa metry wysokości.

Nie jest to natomiast moja praca marzeń (bardziej elektronika lub programowanie wysokopoziomowe), choć należy wspomnieć że to tylko część pracy jako automatyk, a w zasadzie bardziej jako monter.. Jakoś tak po prostu nie ciągnie mnie do cięższego przemysłu. W każdym razie, trzeba było spróbować - może i przez większość czasu dominuje robota montera, ale dowiadujemy się co w tej szafie jest, po co jest, co jest lepsze a co gorsze. W poniedziałek, może też i wtorek, lecę robić dalej :-)

#automatyka #elektronika #studbaza #chwalesie #visherdev #air
Visher - Po 3 latach studiowania AiR, wczoraj pierwszy raz w życiu załapałem się na m...

źródło: comment_ZwNahM5ygzrnpW8G0lhQn6xnWrwsW491.jpg

Pobierz
  • 23
@Felonious_Gru: po raz pierwszy mieliśmy z nimi większą styczność na tegorocznym Automaticonie, spędziliśmy sporo czasu przy stanowiskach zajmujących się tym tematem. Różne podejścia, różne maszyny - najtańsze od 2000 zł. Ta której używałem kosztuje 8000. Same etykietki to rurki jak termokurczka, tylko ciut twardsze. Swoją drogą, można też drukować na termokurczkach, tylko pewnie specjalnych :-)
Jest tylko jeden problem, byliśmy bardzo podekscytowani oglądając to na targach, a w robocie okazało się
@Felonious_Gru: a nie dopisałem o co mi dokładnie chodzi, czas zajmuje zakładanie tych koszulek na przewody, trzeba też się pilnować - najpierw zakładasz koszulkę obróconą w odpowiednią stronę, zarabiasz końcówkę, z drugiej strony to samo.. Jednak sprawdzanie tego wszystkiego i pilnowanie (upewnianie) się zajmuje najwięcej czasu.