Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #clo #przewoz

Hej, z racji tego że cena kart graficznych w Polsce ostatnio poszybowała w górę chciałabym sprowadzić takową z USA. Stąd moje pytania czy ktoś z was wie, czy mogę ją przewieźć w bagażu podręcznym samolotu? Czy muszę zapłacić cło lub vat?

Dzięki wielkie za informacje.
  • 24
@PszczolkaFajaa: @nvent: Mam taką możliwość sprowadzenia tego z USA to chce skorzystać. Jak nie wyjdzie to pewnie gdzieś z europy będę próbować.

@FeniEnt: O dzięki wielkie! Masz jakieś źródła żeby to potwioerdzić bo ja szukałam na stronach linii lotniczych czy po forach nic co wygląda na legitne nie znalazłam.
@FeniEnt: W Polsce wzrost cen jest chwilowy bo pojawił się ogromny popyt ponad stany magazynowe. Tj jeżeli ktoś pilnie w tej chwili potrzebuje karty to powinien sprowadzić, ale ceny w ciągu 1-2 tygodni muszą wrócić do normy.
@FeniEnt: Właśnie na Amazonie nie wzrosły bo oni sprzedają jeszcze stare zapasy i nie skorygowali cen. Jest sporo analiz pokazujących, że na całym rynku ceny mocno poszły w górę przez Ethereum.
@FeniEnt: Kwestia na ile elastyczna jest podaż i co się będzie działo w temacie Ethereum, na pewno nie będzie tak że amazon sprzedaje bardzo tanio a inne sklepy bardzo drogo.
@Rachel_:
Wypowiem się bo miałem taką sytuację - kupiłem 3/4 kompa w Stanach. Ojcu powiedziałem żeby wszystko międzu ubrania upchał i zmieściła sie tam płyta Z270 + 7600k, 16GB ram i GTX1080. Nie było problemu na granicy, mimo że ojciec sie przesiadał w Monachium.