Wpis z mikrobloga

@Syntax: 1023 było domyślnie wciśniete, musiałem tę wartość wyrzucić.
Teraz minimalna przerwa to 40, mam nadzieje ze wystarczy.
Nie mam pojęcia jak zwiększyć te odstępy.

Ten symulator to TinkerCAD, przeniesiony z circuts.io
  • Odpowiedz
Nie mam pojęcia jak zwiększyć te odstępy.


@glupiekonto: Pewnie musiał byś eksperymentować z wartościami tych rezystorów. Ale jak działa to najważniejsze.
Weź jednak pod uwagę, że symulator nie odda Ci zachowania realnego układu!!! Możesz się spodziewać kilku problemów, jeśli źle napiszesz kod.
  • Odpowiedz
@Syntax:
Musze uwierzyć na słowo gościowi z tego bloga, wartości z symulatora są takie same jak u niego.
Nie mam części w domu, a chciałbym zamawiać tylko jeden raz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@glupiekonto: Ale nie o to chodzi. Wartości uzyskasz podobne na 100%. Problem w samym działaniu układu.
Zanim ustabilizuje Ci się stan na wejściu analogowym, możesz przechodzić przez stany pośrednie. Do tego dochodzi masa zakłóceń, które wejście analogowe może wyłapywać, szczególnie przy dłuższych przewodach!
  • Odpowiedz
@Syntax:
Na przyciskach chwilowych spodziewałem się bzdurnych informacji więc debounce to była podstawa.
Nie planuje przewodów dłuższych niż 20cm (a to i tak chyba najczarniejszy scenariusz); chociaż nie wiem kiedy sie zaczynają "długie".

Ta biblioteka przekształca te wartości z pinu na znaki czy coś jeszcze robi? Bo to chyba moge sam napisać
  • Odpowiedz
@glupiekonto: Napisz sam. Ja bym na Twoim miejscu liczył średnią z jakiś 3 pomiarów na A5. I dopiero tę wartość interpretował jako konkretny przycisk. No i jakieś 5ms na wstępie zignorowania odczytów, po wystąpieniu skoku sygnału. Czy li taki debounce właśnie. Dopiero potem zlicz średnią z 3-5 pomiarów analogowych.

Właśnie o to mi chodzi, że na symulatorze ładnie działa, a w praktyce możesz się otrzeć o różne problemy. Ściągnij sobie
  • Odpowiedz
@Syntax:
A jeszcze tylko spytam; czy ten ostatni schemat jest już spoko? bezpieczny dla arduino?

Jeżeli wartości będą ładnie odczytywane, reszte wodotrysków już sam bede dopisywał.
W tym poście chodziło mi głównie o budowe klawiatury
  • Odpowiedz