Wpis z mikrobloga

@Syntax: w wirtualnym świecie symulacji aktualne rezystory działają idealnie bo nie ma tam rozbieżności wartości. W realu wiem że tak sie nie zdarzy a chce kupić za wczasu odpowiednie rezystory
  • Odpowiedz
@glupiekonto: To zależy jakie będziesz mieć wartości rezystorów. Grunt by suma nie dawała wartości innego. Dlatego lepiej nie dawać rezystorów 1k, 2k, 3k itd. tylko bardziej losowe wartości.
Następnie przetwornikiem A/C sprawdzać napięcie z dość małą tolerancją... I tyle.
  • Odpowiedz
@glupiekonto: Możliwe że nie zostanie żadna zinterpretowana, albo pierwsza która została wciśnięta. Zależy od kodu jaki napiszesz. Ale polecam Ci to rozwiązanie z linka powyżej.
Gdybyś chciał mieć interpretować wciśnięcie więcej niż jednego przycisku, to zamiast bawić się z rezystorami, lepiej użyć rejestru przesuwnego.
  • Odpowiedz
@glupiekonto: Inne rozwiązanie to użycie wartości rezystorów: 10, 100, 1k, 10k, 100k, itp. Tzn podaję przykładowo, taki dekadowy dzielnik zrobić, czy z mniejszym krokiem. Ale wtedy prawdopodobnie nie starczy Ci 1024 poziomów by wychwycić te najsłabsze poziomy.

Także polecam użyć do tego rejestrów przesuwnych. Trochę bardziej zaawansowane programistycznie, ale prostsze i bardziej funkcjonalne od strony elektroniki. Nie musisz się wtedy martwić ile na raz wciśniesz przycisków, zawsze wiesz który wciśnięto dokładnie
  • Odpowiedz
Napisał przecież że nie ;)


@Syntax: To co przewidział a co się może stać, to dwie różne rzeczy. Przewidzieć taką opcję trzeba zawsze, bo to, że nie zamierza jej obsługiwać - to jedno... A drugie, to co się stanie, gdy ktoś jednak spróbuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@glupiekonto: Możesz też użyć demultipleksera, wtedy wystarczą ci np. 4 bity.
Jeśli koniecznie chcesz to robić na analogowym wejściu, to jedyne rozwiązanie jest takie jak z tą klawiaturką. Ale wtedy nie możesz wciskać kilku przycisków na raz raczej.
  • Odpowiedz
@Syntax: Ta analogowa klawiatura wydawała sie ok ze względu na to że zaden ze mnie elektronik (bardziej grajek)
Chce zbudować kontroler nożny gdyż profesjonalne rozwiązania są zbyt drogie lub mi nie odpowiadają.

Zrobiłem teraz klawiature jak z linku na rezystorach 1k i 4,7k ale niektóre wartości są zbyt blisko siebie:

(1023) (511) (341) (256) (205) (171) (179) (153) (133) (118) (105) (96)

strzelam że to w prawdziwym życiu nie wyjdzie
glupiekonto - @Syntax: Ta analogowa klawiatura wydawała sie ok ze względu na to że za...

źródło: comment_knbw6Uig9rVP0ElueaZolyNpCDzx084K.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz