Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi misiaczki czy jeśli mam wodę z kranu o parametrach KH 7 a GH 10 to czy mogę już do niej wpuścić pyszczaki (teraz pływają tylko 2 na próbę :) ? Woda była dziś zalana , ale mam już używany fitr kubełkowy (biologia) i dwa filtry wewnętrzne (mechanika). W akwarium jest dużo skał koralowych i piasek kwarcowy, a te dodatki podobno jeszcze podnoszą twardość ogólną wody. Co robić ?
#akwarystyka
Pobierz NiebieskaMirabelka - Powiedzcie mi misiaczki czy jeśli mam wodę z kranu o parametrach...
źródło: comment_GGv5eaUTHG7Sr9PToLRSUyWeS1seP7B6.jpg
  • 33
@NiebieskaMirabelka: Testy na amoniak pokazują i to i to, amoniak może występować w formie NH3 i NH4, z czego NH3 jest bardziej szkodliwe.
Test NH4/NH3 i NO2 powinien być na zero, NO3 się nie musisz aż tak martwić.
Nie, nie musisz po wydaniu ryb wrzucac jeszcze pokarmu, starczy poczekac.
@Papja: Powiedz mi jeśli masz jeszcze siłę czy filtr kubełkowy który posiadam Filtr Elite Crystal Flo 20 (75l), oraz dwa filtry wewnętrzne AQUAEL TURBO 500 i
Aquael FAN 1 PLUS dadzą radę, czy sobie na razie darować wpuszczanie rybek dopuki nie dorobię się czegoś porządnego ? Pan od którego kupiłam akwarium leciał z samym tym kubełkowym i mówił że było spoko. Ale czy faktycznie czy ściema to ciężko mi powiedzieć.... A
@NiebieskaMirabelka: Ten kubełek jest niby słaby, ale prawdę mówiąc to na odpowiednią obsadę to styknąłby i turbo 500 z dużą gąbką ;). Zdejmij te obudowy z filtrów wewnętrznych, dołóż duże gąbki i masz wystarczającą filtrację.