Wpis z mikrobloga

Będę podpisywać umowę na internet na 2 lata i mam dylemat - wybrać wersję 50Mb/s (10 upload) za 50 zł czy 150Mb/s (15 upload) za 70 zł? Generalnie zależy mi na możliwości rozmów na skype w 1080p, czasem obejrzę jakiś film online, czasem się coś ściągnie... no i sporadycznie gry multiplayer. O żadnym streamowaniu nie ma mowy, na youtuba nic nie wrzucam. Doradźcie proszę czy warto dopłacać te 20 zł miesięcznie do wersji 150Mb/s i odczuję różnicę przy moich zastosowaniach. Co Wy byście wybrali?
#internet #komputery #pcmasterrace
  • 27
@emka07: to zależy od tego gdzie mieszkasz i jaki masz/dostaniesz router :). Jak to mieszkanie w bloku, gdzie jest mnóstwo sieci dookoła, a będziesz korzystała tylko z WiFi to prawdopodobnie nie wykorzystasz tych 150 Mbps (chyba, że na 5 Ghz, ale to musisz mieć i router i kartę w komputerze, które to obsłużą).

A 20 zł miesięcznie to dwa dobre piwa ;) albo netflix jak się ma na 2/4 osoby albo
@emka07: no jeśli chodzi o multiplayer to najważniejszy jest ping, a tutaj nie ma znaczenia czy to będzie 50/10 czy 150/15. Kiedyś grało się na 512 kbps i było dobrze. Jasne, teraz gry są bardziej wymagające i na pewno przesyłają dużo więcej danych, ale nie ma opcji, żeby jakaś gra wymagała więcej niż 50 Mbps downloadu i 10 Mbps uploadu. Z takiej logiki wynika, że nie ma różnicy :). Ja mam