Wpis z mikrobloga

Witam, #mikrokoksy

Brakuje mi trochę dobrego białka w diecie i mam do was pytanie jaki izolat najlepiej kupić?
Warunek jest jeden, mam lekkie uczulenie na laktozę (zalewa mnie i mam po diecie mocno laktozowej pysk jak moskiewski żul), więc musi być bezlaktozowy. Smak nie gra roli, byleby nie bylo za slodkie. Cena rownież jest sprawa drugorzędną.

#silownia #dieta
  • 14
  • Odpowiedz
@pelen_spokoj: Powinny starczyć. Ja bialkiem sie dopycham głównie - tak to polegam na zbilansowanej diecie - wiec zależy od tego ile planujesz dziennie #!$%@?ć. Wyżej dostałeś wołowe, możesz wziąć wołowe. Szczerze mówiąc, nie wiedziałem nawet o jego istnieniu.
  • Odpowiedz
@pelen_spokoj: Jak szukasz czegoś droższego, to hydrolizat białka wołowego (np. Gold Beef Protein Olimpu) będzie w sam raz. Przy mniejszych funduszach może białko sojowe (chyba wszystkie odzywki to SPI, a więc izolaty).

Na start radziłabym wziąć próbkę jakiegoś izolatu albo hydrolizatu serwatki - te formy białka są dość dobrze oczyszczone, może nie nastąpi reakcja alergiczna.

Co do różnic między białkami podstawowa kwestia to trawienie i profil aminokwasowy. ogólnie lepiej trawią
  • Odpowiedz
@pelen_spokoj: Bierz jakiś izolat białka serwatkowego (WPI) bez zbędnych kombinacji, laktozy tam tyle co kot napłakał i jak nie masz bardzo mocnej alergii to nic ci nie będzie. No i nie słuchaj tych co ci podsuwają białko wołowe, to odpad robiony ze skór czy stawów.
  • Odpowiedz