Wpis z mikrobloga

@Oskarek89: chcę powiedzieć, że motocykliści mają taki moment po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów:
HUR DUR. ZNAM MASZINĘ I MOŻLIWOŚCI,
JADĘ SZYBKO ALE BEZPIECZNIE

Moja rada jest taka - kup sobie moto, którego nie będziesz żałować i poćwicz na nim sytuacje awaryjne, żeby sobie nawyki wyrobić. Bo nie raz szlifniesz, nie raz coś się nie uda. Ale jak się w warunkach kontrolowanych nauczysz zachowań to będziesz wiedział co robić w niekontrolowanych.
  • Odpowiedz
@Centralne_Biuro_Atencyjne: wut? to rozumiem że jak sie zrobi prawko to tak ze 2 sezony trzeba jeździć z zielonym listkiem i 90 nie przekraczać :D
klikla tysięcy kilometrów w polskich warunkach to się przećwiczy wszystkie sytuacjie awaryjne. w zeszłym roku na 125 co tydzień chciał ktoś mnie zabić.
teraz mam 650 i no może nie odwijam na maxa ale właśnie te przełamywanie barier to jest trening. jak mocno hamować, jak mocno
  • Odpowiedz
@Oskarek89: po pierwsze przyklej slidery bo te rzepy wyglądają strasznie kiepsko (ale przez założeniem weź papierem ściernym je troche zetrzyj ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Po drugie jak możesz mieć buty, rękawice i kurtke apliny, a spodnie spidi. To też musisz zmienić bo nie pasuje, wszystko musi być z jednej firmy ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Pszemekk: slidery mi kazał odkleić instruktor XD Powiedział bym zakładał je tylko na tor bo na mieście jak się #!$%@? z nimi na nogach to mogę jeszcze sobie nogę złamać jak na to upadnę.
Przymierzałem alpiny i żadne nie pasowały rozmiarowo
  • Odpowiedz
@Oskarek89: o dotarciu przeczytaj w instrukcji. Każdy producent inaczej zaleca.
Docieranie to może być do 10 tysięcy km. =>instrukcja.
Do 1 tysiąca maneta do połowy, do 5 na 3/4. Ale wiesz co?

  • Odpowiedz
@Centralne_Biuro_Atencyjne: typ pisze ze jeździ spokojnie ale musisz pisać jakieś morały. napisał że kupił nowy motocykl ale Ty piszesz "żeby kupił sobie moto, którego nie będziesz żałować".
ale jakich? wiesz jak jeżdżę? napisałem ze na autostradzie ale Ty już wydałaś wyrok że #!$%@? na cmentarz ( )
  • Odpowiedz
@daczka92: nie morały tylko koleżeńskie rady.
Chłopak ma pieniądze - 3 tysiące na ćwiczebne moto mu nie zaszkodzi. A szkoda na nowym ćwiczyć.

190 na autostradzie to nie jeżdżę samochodem. Więc #!$%@? niemalże 200 na godzinę świeżo po zdaniu kursu.. No inteligencją nie grzeszysz. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@daczka92: nie wiem czy wyznacznik prędkości jest dobry, ale jak już się licytujemy, to z egzaminatorem na a1 ja 180 a on mnie jeszcze wyprzedzał. Manetkę miałem do oporu odwinietą xd może coś tam szła prędkość w górę, ale się skupiałem na drodze bardziej. Pamietam ze myślałem tez jak ta Cb500 fajnie brzmi na wyższych obrotach, ah fajnie było
  • Odpowiedz
@Drail: nie, to żaden wyznacznik, uzyskanie prędkości na prostej to żaden wynik. to był tylko trigger na tę różową na górze :D, sprawdziłem moto i tyle. mało w tym przyjemności było. zwłaszcza że mam nakeda.
@Centralne_Biuro_Atencyjne: haha no bomba, teraz jeszcze inteligencją nie grzeszę. co za różnica czy świeżo po zdaniu czy po 10 latach? przy 200kmh jak coś się stanie to nic nie uratuje. jak na motocyklu
  • Odpowiedz