Wpis z mikrobloga

#4konserwy #informatyka #protip #firefox #ciekawostki

Nauczcie się wreszcie, by nie linkować do antypolskich portali jak wp.pl, gazeta.pl czy natemat.pl.Zamiast tego możecie zrobić screenshota i wrzucić na wykop albo wykorzystać cache strony (np. w google wystarczy wpisać "cache:" i po dwukropku adres strony, bez cudzysłowów).

Żeby zrobić screen w Firefox wystarczy zastosować kombinację klawiszy Shift+F2, a potem wpisać:
screenshot --fullpage
Można to przyspieszyć wciskając klawisz Tab (jak w konsoli linuksa, tzw. Tab completion, które wprowadzono później też do Power Shella Windowsa np.).
Można zainstalować też dodatek Fireshot.

Nie wiem jak to jest w Chrome, nie używam przeglądarek dla plebsu.
@Wiszon @costadelsol
  • 6
@Bethesda_sucks: Chrome ma tez tak jak Firefox swietny plugin 'Awesome screenshot' pozwala wygodnie robic skriny wycinkow stron, calych stron (nie trzeba zjezdzac paskiem w dol i robic 5 skrinow jak tekst jest dlugi), edycji wycinkow, dodania kolorowej ramki i wygodnie mozna sciagnac itd.
Bardzo polecam.
@Bethesda_sucks: W Firefoxie wcisnąć f12 - otworzą się "narzędzia dla programistów" - klikamy ikonę zębatki i w sekcji "przyciski narzędzi" zaznaczamy "zrzut ekranu całej strony". Teraz na pasku obok zębatki pojawi się ikonka aparatu, po kliknięciu której FF zapisze zrzut całej strony do folderu Pobrane.
Vivaldi


@Lisaros: Znam, ale póki co FF niczego nie brakuje (takiego bogactwa dodatków nie ma żadna inna przeglądarka, jak chcę jednym przyciskiem robić screenshoty to mam Fireshota). Do tego synchronizacja świetnie działa i mam większe zaufanie do Mozilli niż do Vivaldi. Chociaż przyznam, że ostatnimi czasy FF zaczął mnie wkurzać (za dużo lewactwa w ich szeregach).