Wpis z mikrobloga

@Janekudus: @echelon_: @Janekudus: https://en.wikipedia.org/wiki/Legality_of_bitcoin_by_country_or_territory
już gdzie niegdzie BTC jest nielegalny. A chyba nie muszę wypowiadać się o tym jacy obeznani ludzie często zasiadają w sejmie. To że w tym momencie w UE jest legalny też nie wiele znaczy. Wg UE rozwiązaniem na terroryzm jest odebranie ludziom legalnej broni, więc wcale by to nie było dziwne jakby posiadaczom bitcoinów oberwało się rykoszetem w walce z e-terroryzmem
@noisy: zakazać internetu nie zakażą, ale inwigilowany jest co raz bardziej. Żebyście sobie nie myśleli, ja nie piszę że to jest rozwiązanie problemu, czy że bitcoiny to problem, osobiście nie widzę nic złego nawet w opłacaniu narkotyków czy dziwek bitcoinami. Ja piszę tylko że politycy tak mogą uważać.
@wiewior_s: złe porównanie dlatego, że o ile łatwo wytłumaczyć dlaczego zamykają mnie za posiadanie narkotyków nawet gdybym używał ich tylko ja sam i nie handlował o tyle wytłumaczyć dlaczego zamykają mnie za posiadanie cyferek na komputerze, które nikomu nie szkodzą już wytłumaczyć nie sposób.
@wiewior_s: to nie kwestia zakazu i tego czy on będzie czy nie ale tego czy da się to wyegzekwować. Komuna upadła z podobnego powodu. Zakazy nie działają jeżeli nie da się ich wprowadzić w życie. Komunizm był dużo bardziej radykalnym systemem a z wolnym rynkiem przegrał. Bitcoin to właśnie wolny rynek, który pokonał tamten restrykcyjny system. Ten dużo mniej restrykcyjny system jest po prostu skazany na zagładę myślę, że ludzie muszą