Wpis z mikrobloga

Dawno już nie pisałem. Złożyły się na to trochę wakacyjne wyjazdy, ale w sobotę wróciłem i od tego czasu dokończyłem poprzedni sezon i skończyłem obecny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zostałem w Wiśle zatrudniony 30.10.2021, moim celem było uratowanie Ekstraklasy, gdyż Wisła zajmowała wtenczas ostatnie miejsce w tabeli (albo przedostatnie, nie mam teraz pewności).

Po oczyszczeniu klubu w okienku zimowym z południowoeuropejskiego szrotu (7 zawodników) i ściągnięciu 7 następnych zawodników (m.in. Kamil Grosicki (16 goli, 2 asysty, statystyki podaję dla obu sezonów), Marcin Cebula (4 gole, 6 asyst), Dan Berci, oraz Jorn Vancamp (13 goli, 3 asysty)), nie było najlepiej z wynikami, ale udało się utrzymać. Było to utrzymanie zapewnione dopiero w ostatniej kolejce, w dodatku zaledwie na 14 miejscu i 1 punkt nad strefą spadkową, ale było.

Przed sezonem 2022/23 miałem jasne cele. Miejsce w górnej połowie tabeli (najlepiej pucharowe) oraz wzmocnienie klubu, zwłaszcza newralgicznych pozycji, czyli: bramkarz (Kacprze Chorążko nigdy nie będziesz Pareiką), prawe skrzydło (Pawła Wdowika wykupiła mi Legia) i środek obrony.

Nowy bramkarz, newgen ściągnięty z HSV Hamburg Filip Grzelak zaliczył 12 czystych kont w swoim debiutanckim sezonie na szczeblu seniorskim i puścił 29 goli w 30 meczach, na prawe skrzydło kupiłem (za 1,4 mln. zł) słowacki talent pierwszej wody, 18 letniego Vladimira Paraskę, który w 34 meczach zdobył 5 bramek i miał 13 asyst, dzięki temu został wybrany piłkarzem sezonu Ekstraklasy, na środek obrony ściągnąłem z wolnego transferu Alexa Iacovitiego.

Sezon zaczął się bardzo dobrze bo od pokonania beniaminka z Chojnic i mistrza kraju: Legii Warszawy (i byłem jedynym klubem, który to zrobił aż do 21 kolejki, gdy Legia przegrała z... Cracovią xD), później było raz lepiej raz gorzej ale, generalnie większą część jesieni przesiedziałem na 4-5 miejscu, aż do rozpoczęcia przerwy zimowej.

Pierwsze mecze po przerwie śródsezonowej nie zaczęły się najlepiej (Z-3R-2P), ale później nastąpiła seria 5 zwycięstw z rzędu dzięki, której Wisła zajmowała 4 miejsce w tabeli z 54 punktami po 30 kolejkach.
Po podziale seria zwycięstw była kontynuowana (2-1 z Cracovią, 1-0 z Piastem, 1-0 z GKSem Katowice), i nadeszły najważniejsze z punktu widzenia pucharów mecze z wielką 4 naszej ligi. Wtedy było już wiadome, że tylko 3 pierwsze miejsca dają puchary (Thanks Legio, za #!$%@? z Górnikiem Zabrze w finale PP), i niestety nie udało się wytrzymać tempa. 4 mecze, 4 w dupę. Z Lechem 0-1, z Legią 1-3, z Lechią 0-1 i z Jagiellonią 0-1.

Mistrzem Polski została Jagiellonia (Legia nie zdobyła 8 mistrzostw z rzędu).

2 punktów zabrakło do miejsca na podium, co oznacza jedno zwycięstwo z którąś z wymienionych drużyn, niestety ale na puchary w grodzie Kraka trzeba będzie poczekać minimum rok.

Zapewne interesuje was również jak skończył Gryf Wejherowo po moim odejściu? Nowy trener przejął Gryfa na 6 miejscu, włączył się do walki o awans i... zajął 3 miejsce ze stratą 2 punktów do 2 XDDD ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W sezonie 2022/23 Gryf długo walczył o awans, ale zadyszka wiosną spowodowała, że skończył sezon na 10 miejscu w tabeli.
#fm17 #footballmanager #karierabartoniego
Bartoni - Dawno już nie pisałem. Złożyły się na to trochę wakacyjne wyjazdy, ale w so...

źródło: comment_5OS7Ehs2n18Y6GOGmHnKwM1BxqHxLGQc.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz