Wpis z mikrobloga

#piesekpremier dzielnie pilnuje pomidorków, żeby mogły spokojnie dojrzeć i wykarmić familię. Prawdziwy bohater.


W pierwszym komentarzu tegoroczny eksperyment czyli odmiana pomidora o pięknej nazwie Czarny Książę.
Po lewej zdjęcie, jak w teorii ma wyglądać po dojrzeniu, po prawej stan aktualny (widać, że od góry są "zacieki" ciemniejszej zieleni). Już się nie mogę doczekać jak będą smakowały.

#warzywniaknamy #pokazpsa #pies #psy #bernenskipiespasterski #chwalesie #pomidory #ogrodnictwo #hobby
n.....a - #piesekpremier dzielnie pilnuje pomidorków, żeby mogły spokojnie dojrzeć i ...

źródło: comment_x6IfHGjnJTL1GEZUnJIiK8r66vIvUdRQ.jpg

Pobierz
  • 13
@nama: Jak bernole reaguja na dzieci? Rozgladam sie powoli za rasa ktora bedzie tolerowala male dzieci, okolo roku. Do tego ogrod + spacery lesne.
@c1nu: bernole (o ile nie jest z jakiegoś pokrzywionego źródła z pokrzywioną psychiką) to są mega mega meeegaaa rodzinne psy o ultra przyjaznym usposobieniu zarówno w stosunku do dzieci, dorosłych jak i innych zwierząt.

To są psy, które od wieku wstecz (lekko) były rasą gospodarską, która nie odstępowała właścicieli na krok. Obecnie ideał psa rodzinnego.

Do tego nie wymagają dużej ilości ruchu, tak naprawdę to są kanapowce leniuchowe. Moje po spacerze
@nama: Ja od malego bylem wychowywany z psem, moja kobieta tez, takze mysle ze damy rade pogodzic dziecko i psa. Raczej chodzi nam o to, zeby pies mial w instynkcie zajmowanie sie najmlodszym czlonkiem stada czy alarmowanie kiedys cos jest nie tak. za Najbardziej boli mnie jego krotkowiecznosc. Nie zalezy mi na psie wystawowym, wazne, zeby byl z pewnego zrodla. Masz jakies hodowle, ktore mozesz polecic?

@c1nu: mam sporo hodowli berneńczyków, które mogę z czystym sumieniem polecić.

zeby pies mial w instynkcie zajmowanie sie najmlodszym czlonkiem stada czy alarmowanie kiedys cos jest nie tak


@c1nu: to są wymagania bardzo osobnicze, gwarancji takich zachowań nie da Ci żadna rasa. Berneńczyki na pewno mają takie predyspozycje, bo są to psy z natury rodzinne i łagodne.

Można bez problemu poszukać psa zarówno niewystawowego jak i z pewnego źródła. Jeśli
@nama: Nie no wiadomo, ze gwarancji nie bedzie, ale sa psy ktore zupelnie sie do takich tematow nie nadaja. Rozwazamy nowofundlanda albo bernenczyka. Mloda sie rodzi w sierpniu wiec pewnie wybor psa zostawimy do wiosny.