Wpis z mikrobloga

Współużytkownicy mikrobloga, czy jest jakaś szansa na podparcie reklamacji bez dowodu zakupu? (od razu nasuwa mi się jedno wielkie: NIE). ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czy w systemie sprzedażowym można gdzieś namierzyć po numerze z metki czy czymśkolwiek innym? Za buty zapłaciłem gotówką więc zapis z konta odpada, skan paragonu zapisałem na dysku ale jakiś czas temu padł mi laptok i wszystko przepadło. Macie świadomość tego jak po jakimś czasie wyglądają paragony (XD), co prawda za te ważniejsze zakupy wrzucam sobie w jedno miejsce ale z 30/40 paragonów zdecydowana większość jest nieczytelna. To chyba niezbyt rigczowe zachowanie żeby iść z kilkunastoma czystymi paragonami i niech sobie tam jakoś sprawdzają? Jeszcze mniej rigczowe wydaje mi się zostawienie sprawy. Nie chciałbym odpuszczać bo to kolejny model, który nie wytrzymał okresu gwarancji.

Ma ktoś podobne doświadczenia? MIRKO POMUSZ.
Wiem wiem, chcącemu nie dzieje się krzywda, następnym razem od razu na dropbox czy cos takiego.
Jakiś czas temu widziałem wpis/tag/serię wpisów, które były związane z tematem reklamacji, nie mogę tego teraz znaleźć, czy ktoś z Was wie jak ten Mirek się nazywa? niech ktoś <3.

#zakupy
#buty

Nieśmiało dorzucę #modameska #modadamska #streetwear
  • 8
  • Odpowiedz
@nomentomen: https://tech.wp.pl/jak-odczytac-wyblakly-paragon-6034789452383361a

Jeśli nie udało nam się zawczasu zabezpieczyć dowodu zakupu możemy skorzystać z domowego sposobu na odczytanie z niego danych. Oprócz paragonu będziemy do tego potrzebowali żelazka. Urządzenie należy ustawić na średnią temperaturę i możemy zacząć prasować. Po krótkim czasie paragon powinien ciemnieć, a niewidoczny druk powinien się ukazać w kolorze białym na czarnym tle. Oczywiście pamiętajmy, że należy to robić bardzo ostrożne, ponieważ zbyt duża temperatura może spalić
  • Odpowiedz
@nomentomen: a to nie jest tak, ze sprzedawca ma obowiazek trzymac paragon przez pare lat i jezeli chodzi o gwarancje/reklamacje to nie potrzebujesz paragonu, wystarczy ten po stronie sprzedawcy? Moge sie mylic, bo nigdy nie zalatwialem w ten sposob.
  • Odpowiedz
@Zhukov: coś mi świta, że nike/addidas kiedyś oferował skanowanie rachunku i wrzucenie do swojego systemu właśnie po to żeby unikać takich sytuacji. najwidoczniej było to zbyt skuteczne. ( ͡° ͜ʖ ͡°). to mogło być opcją kiedyś ale czy było/jest obowiązkiem sprzedającego to niestety nie wiem. poszukam, dzięki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@nomentomen przejrzyj przepisy/artykuly w necie. Glowy teraz za to nie dam ale calkiem mozliwe ze wystarczy swiadek ktory potwierdzi ze kupowales. Oczywiscie to jest tylko teoria, z praktyka roznie bywa nawet gdy masz 74 paragony z pieczatka JP2 i jego wlasnorecznym podpisem. Kiedys zaglebilem sie w temat i osiagnalem swoj cel.
  • Odpowiedz
@nomentomen: zależy od sklepu, ale większość może znaleźć paragon po dacie i przybliżonej godzinie kupna, tylko że nikt Ci tego nie zrobi, bo nie maja takiego obowiązku :) dowodem zakupu może być tez wyciąg z konta jeśli płaciłeś kartą
  • Odpowiedz