Wpis z mikrobloga

Ktos sie orientuje ile jest prob wpisania klucza? Jakby zapuscic rownolegle obliczenia i sprobowac metoda brute force to zlamac?


@pejczi: Najprawdopodobniej jest to fizycznie niemożliwe. Przy kryptografii asymetrycznej liczba możliwości jest tak absurdalnie duża, że superkomputer z TOP500 liczący równolegle tego nie ruszy. Po prostu zupełnie inny rząd wielkości.
  • Odpowiedz
@asasello Sam mam Synology i u mnie komputery mają zmapowane udziały SMB jako dyski sieciowe, więc jak robisz tak samo to zawsze istnieje ryzyko. Dlatego na taką ewentualność mam do NAS-u podłączony dysk USB (widoczny tylko w NASie) i odpalony Hyper Backup (mam nadzieję, że nigdy nie będzie mi potrzebny ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Trzeba też liczyć na to, że nie powstanie drugi SynoLocker, więc trzeba
  • Odpowiedz
@ReyPL: @madrzew: Raben oberwał? Słyszałem dzisiaj coś w pracbazie, że jakaś firma w office parku padła ofiarą "ataku hakerskiego", ale nie myślałem, że aż tak. Jakie miasto? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@rskk: ohui ( ͡° ʖ̯ ͡°) więc u nas albo lepsze zabezpieczenia, albo ludzie bardziej rozgarnięci. Chyba, że jutro wbiję do roboty i będzie cały #!$%@? z pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@atencjon: jeżeli nie otwierasz dziwnych plików i stoisz za routerem to nie powinno. Ale tak ogólnie to radzę robić kopie zapassowe na jakimś zewnętrznym nośniku (tak po prostu dla siebie) niezależnie czy coś grasuje czy nie, kiedyś się to może przydać :D
  • Odpowiedz