Wpis z mikrobloga

@DooWo: Nie wiem ;) Kiedyś słyszałem, że u krawca wychodzi niewiele więcej niż za dobry garnitur w sklepie. Ale nie wiem ile w tym prawdy. Generalnie jestem gotowy trochę grosza wydać - mam jeden czarny garnitur ze ślubu i jestem z niego zadowolony, ale chciałbym mieć jeszcze drugi np. granatowy/niebieski, żeby móc założyć do niego brązowe buty. Tak sobie to wykoncypowałem ;)

Na co dzień nie biegam w garniakach, więc potrzebne
@staryhaliny jak chcesz dobrego krawca który ci uszyje ubranko od stóp do głów to jedź na plac wolnica, za przystankiem tramwajowym w strone korony jest salon, byłem u gościa to mi wszystko fajnie wytłumaczył, pogadaliśmy - chwalił się że szyje garnitury dla kilku reprezentantów polski w siatkówce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jaki chcesz krój taki ci uszyje
@L3AD3R: xD
@staryhaliny: No więc generalnie jeśli chcesz szyć u mistrza to szykuj się na conamniej 2k+ za igłę + materiał.

Jeśli jednak to za dużo to daj znać, wkleje ci mój poradnik zakupowy. Jak odpowiada to też daj znać, podam nazwiska i adresy.
Kiedyś słyszałem, że u krawca wychodzi niewiele więcej niż za dobry garnitur w sklepie


@staryhaliny: Co do zasady tani krawiec to prosta droga do problemów i wyrobu wcale nielepszego niż dobre sieciówki. Dobry garnitur z wieszaka to okolice 1,5k. W Krakowie jest Andrzej Kucia jest. 6 lat temu brał około 1800 za igłę, do teraz prawdopodobnie wzrosło, dolicz do tego tkaninę - jak szyjesz na miarę to szkoda z beznadziejnego materiału.
@Xune: a to #!$%@?ę. liczyłem na to że krawiec właśnie, niczym stylista, dobierze coś do mojej sylwetki i wyglądu. Nie mam żadnej wizji. lubię uniwersalne klasyczne garnitury, choć nie chciałbym też być całkiem niemodny, nienowoczesny. tyle wiem. i ma mi nie być za ciepło w lecie, bo chodzenie w garniturze właśnie z tym mi się kojarzy - z gorącem ;) więc materiał musi być w miarę cienki/przewiewny jak na garnitur, żeby
liczyłem na to że krawiec właśnie, niczym stylista, dobierze coś do mojej sylwetki i wyglądu.


@staryhaliny: Da się, ale zapłacisz dużo więcej. Jest kilka zakładów w których możesz rzucić kilka haseł o tym jaki ma być efekt (klasyczny, uniwersalny, swobodny, lekki i letni) i pomogą Ci z wyborem, opowiedzą co i jak, ale szykuj się na cenę kilku tysięcy wzwyż. Będzie to produkt najwyższej jakości, renomowanej produkcji, jak najbardziej, ale spodziewaj
@Xune: bardzo dobra rada. będę szukał. bo faktycznie od krawca nie wiedziałbym czego sam oczekuje, a poza tym chyba nie mam czasu na 3 wizyty u krawca, bo za pierwszym razem to chyba tyle potrzeba. widocznie jeszcze nie mam potrzeby szycia na miarę. wiele mi koledzy wyjasniliscie. dziękuję.

@DooWo, @L3AD3R, @WooSan
@staryhaliny: Do mnie garnitury z SuSu przychodziły chyba trzeciego albo czwartego dnia roboczego. Zamówiłem i opłaciłem w czwartek wieczór to bodaj we wtorek już było na miejscu. Przynajmniej sprawdzić warto. Pomiary z pomocą drugiej osoby to kilkanaście minut góra (i to robiąc np. po 3 zebrania wymiarów z danego obwodu i uśredniając wynik), dostawa parę dni, zwrot kasy niewiele dłużej - szybciej niż Zalando. Filmiki jak się mierzyć są gdzieś na
@staryhaliny: To zamów mniej jeśli nie możesz/chcesz. Jak masz miesiąc-dwa to zamów jedną albo dwie sztuki na raz, przecież to też nie problem. O sześciu mówiłem przykładowo bo akurat podsunąłem trzy różne modele które się raczej nadadzą na lżejszy wybór. Jeśli zdecydujesz że Madison i Soho się nie podobają (bo dwurzędowe) to zostaje Ci jeden model.

Na plus że Madison jest w wersji separates - inny rozmiar marynarki i spodni, ale