Wpis z mikrobloga

Po raz pierwszy zwolennicy homoseksualnych związków partnerskich są w większości

Nowy sondaż pokazuje rekordowy wzrost poparcia dla związków partnerskich. 52% Polaków zgadza się na przyznanie gejom i lesbijkom prawa do prawnego uregulowania ich uczuciowych i życiowych decyzji, przeciw jest 43%. 38% zgodziłaby się nawet na małżeństwa. Może więc czas wreszcie je wprowadzić?

Jeśli chcecie, żeby ta dobra informacja dotarła również do normików z głównej, to zachęcam do kopnięcia znaleziska. :)


#lgbt #homoseksualizm #neuropa #mikroreklama
  • 73
  • Odpowiedz
  • 284
@alkan ja w ogole nie rozumiem problemu legalizacji malzenstw homoseksualnych. Przeciez kosciol katolicki i tak nie da im slubu koscielnego, to co za problem dac im mozliwosc slubu cywilnego?
  • Odpowiedz
@alkan przecież to jest idiotyczne. Gdy rozszerzymy to, dyskryminowani są ci którzy chcą żyć w 3 osoby, następnie ci którzy kochają siebie, nastepnie mogą być tacy, którzy chcą wziąć ślub ze swoim kotem, nastepnie [etc]...
  • Odpowiedz
@alkan: ej #!$%@? a co ze mną. Ja jestem heterykiem i też chcę zgody żebym mógł własną partnerkę choćby w szpitalu legalnie odwiedzić. Swojà drogą, jeśli Ludzki Pan i jego koledzi z kurii twierdzą że moje dziecko jest gorsze bo nie dość że z in vitro to jeszcze nieślubne, to może powino płacić mniejsze podatki, czy coś takiego...
  • Odpowiedz
dyskryminowani są ci którzy chcą żyć w 3 osoby


@eska97: Nie widzę problemu, żeby o tym rozmawiać, tyle że w przypadku par homoseksualnych wystarczy w odpowiedniej ustawie zmienić "kobieta i mężczyzna" na "dwoje dorosłych ludzi" i sprawa jest załatwiona. Związki wieloosobowe stwarzają wiele problemów, które nie wiadomo jak rozwiązać, ale co do samej zasady - dlaczego nie, gdyby było takie zapotrzebowanie społeczne?

następnie ci którzy kochają
  • Odpowiedz
Ja jestem heterykiem i też chcę zgody żebym mógł własną partnerkę


@noitakto: Poparcie dla związków partnerskich w wydaniu hetero zawsze było wyższe i już dano większość była za. Gdyby ustawa o związkach weszła, to zapewne byłyby to związki dla wszystkich, chyba że politycy chcieliby przegłosować jakąś wybitnie bieda-wersję (sprowadzającą się np. tylko do odwiedzin w szpitalu, bez prawa do spadków, wspólnego rozliczania itd.).
  • Odpowiedz
@alkan: a mnie się wydaje, że zawsze będzie beton, który powie "nie", bo tak. Bo może. Bo sąsiad pedał i nie będzie #!$%@? na miedzy się panoszyć. Polakami często, choć nie zawsze (często zależy to od wykształcenia i tradycji rodzinnych) kieruje nienawiść. Zauważ, że konserwatyści cholernie rzadko idą do wyborów z hasłami niesienia dobroci, dobrostanu, wolności i równości. Konserwatyści żyją w oblężonym swiecie, w którym za swe kompleksy i niepowodzenia
  • Odpowiedz
@alkan: myślę, że taktycznie można by wyciąć z dyskusji tęczowe środowiska, pewnie szybciej by to przeszło, choć nie zdziwiłoby mnie, gdyby przeforsowano w jakiś sposób segregację rasową... ekhm... seksualną.
  • Odpowiedz
@alkan: Zwiazki wieloosobowe ci pasuje, a gdzies bedzie granica czy nie? : czy 10 kobiet i 150 mezczyzn to zwiazek? A co gdy 100000 tys kobiet bedzie chcialo miec 10000 mezow, w tym 5000 kobiet bedzie chcialo jednoczesnie zwiazku z innymi kobietami, pozostale juz nie, do tego polowa z mezczyzn bedzie chciala zwiazku tylko z polowa mezczyna i 20% kobiet?
A jak sie pojawi opcja, ze wszystkie kobiety ze Slaska
  • Odpowiedz
@alkan 1. Podobno są takie osoby
2. Odpowiem parafrazując, odda to sens twojej odpowiedzi: [...] jeśli po 18-ce wciąż preferujesz kolegów, to lepiej żebyś w ogóle się nie zenil.
3. Czyli mowisz że to tez rozbija się tylko prawo. Więc dlaczego nie mogę wziąć ślubu z kotem wg ciebie?

Nie widzisz, braku sensu w twojej logice? Zawsze ktoś bedzie czuć się zdyskryminowany. Wszystko co daje małżeństwo mozna załatwić umowami, a sam
  • Odpowiedz
Zwiazki wieloosobowe ci pasuje, a gdzies bedzie granica czy nie?

1. Podobno są takie osoby


@eska97: @asterrr: Napisałem przecież, że związki wieloosobowe stwarzają wiele trudności i nie wiem, jak je rozwiązać. Więc powtórzę: idei przeciwny nie jestem, ale nie wiem, jak ją wcielić w życie. Jak ktoś pojawi się z jakimś projektem, to będzie można dyskutować, czy jest sensowny i jak rozwiązuje te problemy.

jeśli po 18-ce wciąż preferujesz kolegów, to lepiej żebyś w
  • Odpowiedz
No cóż, perpetuum prawakum chyba znowu działa. Najpierw zakopy szły w normalnym tempie, a potem nagle 7 w ciągu 3 minut, a trochę później 10 kolejnych w ciągu następnych 3 minut.
  • Odpowiedz