Wpis z mikrobloga

Pytanie do #niebieskiepaski gdzie nosicie telefon 5,5 calowy? xD Nie wiem czy kieszenie stały się teraz niemodne bo nie wychodzę z piwnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale teraz mam 4,7 cala i czasem mam wrażenie jak miałby się za chwilę złamać w kieszeni jak usiądę :D

A pytam bo staję przed wyborem telefonu - chciałem kupić coś z #xiaomi do ~700 pln, ostały się w walce
Xiaomi Redmi 4X 3/32 GB
Xiaomi Redmi Note 4X 3/32 GB

Note jest wydajniejszy ale problem jest taki, że Note ma 5,5 calowy ekran, który zastanawiam się gdzie bym pomieścił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #telefony
  • 22
@Dalamar: Latem w plecaku, czasem kieszeni (rurek nie noszę, ale i tak w wielu spodniach noszenie telefonu jest praktycznie niemożliwe). Przez Xiaomi mam ogromny problem. Z jednej strony 5,5 jest dla mnie zdecydowanie za duże, z drugiej strony trudno znaleźć konkurencję dla serii Redmi Note i dlatego na razie męczę się z RN3P.
@Dalamar: w marynarce, w kurtce, w torbie, w plecaku - w zależności od okoliczności. Jak noszę spodnie jeansowe to czasami w kieszeni, ale jest dosyć niewygodnie.
mam 4,7 cala


@Dalamar: mój ma 28cm #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a tak na serio - kiedyś, jak przesiadałem się na 5' z 3.2' to też sie zastanawiałem, czy nie będzie mi w kieszeni przeszkadzał. Nie przeszkadza. Przyzwyczaiłem się i poniżej tej wielkości już bym telefonu nie kupił. Teraz będę właśnie brał 5.5 i powiem Ci, że różnica wcale nie jest taka kolosalna.
@Dalamar: Też mnie to zastanawia- miałem swojego czasu przerośniętego 5 calowca (150mm wysokość) i był zwyczajnie niewygodny, wróciłem do pierwszego moto G (4,5" ekran, 129mm wysokość) i jestem w pełni zadowolony z ergonomii. Jeżeli bym teraz chciał wymienić na nowy telefon to bym musiał chyba jakiegoś Sharpa z JP ściągnąć- jedyny producent, który jeszcze widzi sens w małych i wydajnych smartfonach...
@Dalamar: normalnie w kieszeni noszę, fakt, że czuję w ciaśniejszych spodniach ale szczerze mówiąc to portfel (mniejszy a krótszy) mi bardziej przeszkadza niż 5.5" telefon, ale możliwe, ze to dlatego, że jestem dość dużym facetem, to mam większe spodnie:) no i często lycrowane spodnie noszę, łatwiej się schylić w pracy:)
@Zielony34: Porównujesz telefon dziesięciocentymetrowy do piętnastocentymetrowego? Takie małe piździadełka przecież bezproblemowo mieszczą się do spodni. Mój RMN3P do kieszenie wsadzę, ale cały czas czuję jak uwiera mnie w udo, a Lumię 435 mogłem w kieszeni trzymać ile chciałem. Że nie wspomnę o Motoroli C651.
@Rachey: Też wychodziłem z tego założenia, ale po przesiadce na iPhone nie ma dla mnie już powrotu. W mojej opinii o wiele lepszy telefon niż chociażby SGS7 czy Xperia Z5 Premium które miałem okazję używać.
@imprv: Nigdy też nie celowałem w androidowy high-end- Moto G kupiłem za 3 stówki i jestem na prawdę mega zadowolony z jego pancerności i funkcjonalności. Mi telefon często gdzieś upadnie / poleci / otrze się - drogiego telefonu było by mi szkoda- moto dzisiaj poleciało mi z ponad metra na beton w garażu- trochę porysowało obudowę i tyle.