Wpis z mikrobloga

@Kuno_Wittram KOD upamietnia wazne wydarzenia. Po prostu. Maja prawo do organizowania tego typu happeningow, jak ONR, ProEpidemicy oraz Stowarzyszenie Fanów My Little Pont.

Co do ustawy "DeUbekizacyjnej" to raczej nie KOD a Obywatele RP protestowali : ustawa jest zbyt ogólnikowa, która to wszystkich wrzuca do jednego wora. Stąd był protest.
prawo do upamietniania to nie jest prawo do happeningow,


@comielipsa: happening jest też formą upamiętnienia. Możesz upamiętniać w jakikolwiek sposób chcesz i kimkolwiek jesteś, o ile jest to w granicach prawa. Ja pochodząc z Wielkopolski mogę np. wywiesić flagę upamiętniając ofiary wydarzeń radomskich. Ktoś ze szczecina może zorganizować koncert upamiętniający ofiary powstania wielkopolskiego. Na Woodstocku upamiętnia się rozpoczęcie powstania warszawskiego. Niezależnie gdzie jesteś, kim jesteś, jeżeli masz na to ochotę, możesz
bardzo dobrze, w koncu zobacza za jakie pieniadze zyja zwykli ludzie, ktorych "pilnowali" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@comielipsa: Weź mi zatem wyjaśnij, jak można nazywać UBekiem sekretarkę, strażnika granicznego, czy kogoś, kto pracował w więzieniu? W myśl ustawy, im wszystkim będą obcięte emerytury i - w myśl rozumowania zwolenników "dobrej zmiany" - to oni są przedstawiani jako UBecy. Rozumiem ograniczanie emerytur czy rent typowym UBekom i katom,