Wpis z mikrobloga

Polecacie jakieś książki traktujące o relacjach, kontaktach miedzy ludzkich? O sztuce prowadzenia ciekawej rozmowy. Chciałbym się nauczyć w jaki sposób prowadzić rozmowę z drugą osobą, np nowo co poznaną i żeby ta rozmowa nie była miałka, żeby nie była to taka gadka szmatka. Tylko, żeby to była naprawdę ciekawa rozmowa nie o pogodzie. Żeby zawierała metody unikania niezręcznych ciszy itp.

#filozofia #psychologia #pytanie #ksiazki
  • 10
@MrBanana: wszystko od charakteru zależy. Jak się będziesz tego uczył to każdy powinien wyczuć fałsz. Jak na moje oko to ktoś kto za długo zastanawia się co odpowiedzieć albo używa wyszukanych słów z miejsca nie jest interesujący bo wyuczył się tego a nie naturalnie to posiada
@MrBanana: w takim razie polecam cykl Wheel of Time. 13 książek, średnio 800stron każda. Od 3 tomu angielski robi się dosyć trudny. W książce jest masa przykładów odnośnie decorum, prowadzenia konwersacji w różnych sytuacjach i dużo wiedzy ogólnej, ładnie owiniętej wątkami walki dobra ze złem, sci-fi oraz fantasy. istnieje polskie tłumaczenie, ale nie ręczę za jakość przekładu oraz to czy książka po polsku jest dobra.
@wojtulas: Nie wiem czy czytałeś tą książkę, ale już mogę Ci powiedzieć, że jest po prostu genialna. Książka aż kipi od ciewkawych historii, które Dale Carnegie zawarł w tej książce, są bardzo ujmujące i dają do myślenia. Tak bardzo się ją przyjemnie czyta, że to jest po prostu niebywałe. Te metody naprawdę działają i są skuteczne. Gorąco polecam!
Myślę, że jest to najlepsza i najbardziej wartościowa książka, którą czytałem, i którą