Wpis z mikrobloga

Nie jest tam napisane "Flagą państwową z godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest..." tylko wyraźnie "Flagą państwową Rzeczypospolitej Polskiej".


@Dorogon:

Art. 6.3.

Wzory flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej i flagi państwowej z godłem Rzeczypospolitej Polskiej zawiera załącznik nr 3.


Jest rozróżnienie pomiędzy f.p. i f.p. z godłem. I prawnicy interpretują to, że obywatele mogą korzystać tylko z flagi państwowej, bo flaga państwowa z godłem jest zarezerwowana tylko dla placówek zagranicznych, lotnisk, statków poruszających po
  • Odpowiedz
@piotr-zbies: O Boże, chyba musieli jakoś je rozróżnić, żeby było wprost powiedziane, że wzory obu wersji tam są. Ale to co podałeś NIE JEST DEFINICJĄ FLAGI PAŃSTWOWEJ. Definicja flagi państwowej jest podana w Art. 6 ust. 1 i 2. Ust. 3 tylko nas odsyła do wzorów. Nie wiem jak się można upierać tak długo, przy tak oczywistej sprawie. Jest definicja, definicja mówi, że "Flagą państwową Rzeczypospolitej Polskiej jest także flaga
  • Odpowiedz
@piotr-zbies: nie masz racji, jak nam nie wierzysz to nie wiem poczytaj trochę, popytaj innych ludzi. Też kiedyś myślałem tak jak ty.

@Dorogon: Co jest nie tak z naszym narodem, że ma taką trudność z przyznaniem się do błędu? :/
  • Odpowiedz
@piotr-zbies:

Każdy ma prawo używać barw Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności

w celu podkreślenia znaczenia uroczystości, świąt lub innych wydarzeń,

z uwzględnieniem art. 1 ust. 2.

Gdzie tu jest ze nie mozna? Przy okazji dodam art 1 ust 2:

Otaczanie tych symboli czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkie

każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej oraz wszystkich organów

państwowych, instytucji i organizacji.
  • Odpowiedz
Zawsze zastanawiało mnie dlaczego jest tak, że posiadanie europejskich korzeni w USA to 'przywilej' i ludzie obnoszą się z tym do któregoś pokolenia wstecz(takie odnoszę wrażenie) ale jednak nie da się już poluzować przepisów imigracyjnych dla Europejczyków.
  • Odpowiedz
co nie zmienia faktu, ze flagi z godlem nie uzywa sie cywilnie na ladzie


@cwiczebny_janusz: *że, *godłem, *używa, *lądzie (chyba że chodziło o ladę sklepową, albo samochód ładę).
Taki z ciebie wielki patriota, ale prawego Altu to nie łaska wcisnąć, żeby mowy ojczystej nie kaleczyć?
  • Odpowiedz
co nie zmienia faktu, ze flagi z godlem nie uzywa sie cywilnie na ladzie


@cwiczebny_janusz: używa. Wszystkie ambasady uzywaja flagi z godłem. Używa jej się też wtedy jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że miejscowi nie rozpoznają co to za flaga. :)
  • Odpowiedz
uzywam komorki za 4000.


To robią jeszcze takie tanie? Gdzie mieszkasz, w Afryce?

na klawce z reszta tez bym nie pisal z ogonkami


*zresztą. Widzę, że nie tylko ogonków ci brakuje, ale i piątej klepki.

@cwiczebny_janusz:
  • Odpowiedz
@fAzI: ale to się odnosi nie tylko do Polski ale też do pozostałych krajów Europejskich. Jest dość trudno wyjechać do USA legalnie jak się nie ma odpowiedniego zaplecza.
  • Odpowiedz
Podejrzewam że ponad połowa tam obecnych Polaków ma tyle wspólnego z Polską co ja z Etiopią.
W Ameryce jest taka moda że każdy musi mieć korzenie skądś konkretnie, wymyślają sobie sztuczne roots bo jak jesteś po prostu z Ameryki do 5 pokoleń wstecz to jesteś osobą nieciekawą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz