Wpis z mikrobloga

@Aeny:Zdaniem Jana Wasilewicza, wielu takich uczniów w ogóle „wypadnie” z systemu edukacji. - U mnie niektórzy uczniowie trzeciej klasy gimnazjum są już pełnoletni i mogą sami decydować. Jeśli przydarzy im się taka sytuacja, raczej zdecydują o zakończeniu nauki niż o powrocie do podstawówki - ocenia.
@Ratelmidozer: poczytaj sobie historię np Srinivasa Ramanujan - naprawdę warunki to najmniejszy problem w takiej sytuacji zwłaszcza w Polsce gdzie istnieje jako takie wsparcie - to raczej cechy osobowości, ambicja i własne zdolności o tym decydują
@Ratelmidozer: Uczę w szkole, więc to wygląda tak. Jeżeli uczeń nie zdał w 1 klasie gimnazjum zostaje wcielony od września 2017 do szkoły podstawowej. Na świadectwie będzie młyn delikatny. Po ukończeniu 15r życia opiekun prawny może wystapić o przeniesienie do OHP. Po skończeniu 18r życia ucznia, zwoływana jest nadzwyczajne posiedzenie rady pedagogicznej i wtedy głosujemy czy skreślamy go z listy uczniów.
@GenPi: nie do końca tak jest - też kiedyś myślałem że człowiek rodzi się jako tabula rasa - ale w swym życiu widziałem masę ludzi ze świetnych domów mających wszystko których pilnowano i #!$%@? wszystko, jak i biedaków z ambicjami gdzie istniało masę problemów którzy sobie świetnie poradzili aby wierzyć w to dalej.