Wpis z mikrobloga

Najlepsza kanapka z najobrzydliwszych składników? Nic prostszego.

Potrzebne będą:
- najtańszy pszenny chleb, najlepiej trochę zleżały
- spam (mielonka / konserwa turystyczna / szynka konserwowa)
- tani przetworzony serek w plasterkach (typu hochland czy inne badziewie)
- musztarda
- cebula
- masło - jedyny składnik, na którym nie należy oszczędzać :)
Przyda się też dobra patelnia, z powłoką przeciw przywieraniu.

Kromki chleba smarujemy masłem, najlepiej obustronnie i podsmażamy na złoto na patelni. Po zdjęciu bierzemy się za mięso (aha, jasne...). Mielonkę kroimy w plastry grubości około 1cm - 1,5cm i długo smażymy na suchej patelni. Zawiera ona masę tłuszczu i dobrze, żeby miał czas się wytopić. Celujemy w mocno chrupiącą powierzchnię. Pod koniec smażenia spamu, kładziemy na każdy plaster po dwa plasterki sera. Przykrywamy patelnię na dwadzieścia sekund, aby ser ładnie się roztopił i okrył mielonkę śliczną, błyszczącą warstwą.
Montujemy kanapkę. Podsmażony chleb smarujemy musztardą. Ważny etap. Musztarda jest konieczna , aby całość dało się w ogóle jeść. Bez niej zawarty w mielonce i serze tłuszcz uczyni kanapkę niejadalną. Więc tak, musztarda musi być. Na kromkę kładziemy usmażoną mielonkę, na mielonkę kładziemy plastry surowej cebuli. Ważne - cebuli już nie podsmażamy, no bo bez przesady. Przykrywamy drugą kromką i kroimy artystycznie na ukos.
Podajemy naszym pijanym kumplom, naszym skacowanym kumplom, naszym zjaranym kumplom. Każdemu, kto w danej chwili potrzebuje czegoś tłustego i zapychającego. Obserwujemy szeroki uśmiech na ustach tak nakarmionych znajomych.
Załączam zdjęcia z procesu produkcji.
Czas wykonania - jakiś kwadrans.
#gotujzwykopem #spam i mój tag, na którym nie wrzucałem nic od... dawna i w ogóle tu nie pasuje, ale jest mój - #kuchniaodkuchni
Carramba666 - Najlepsza kanapka z najobrzydliwszych składników? Nic prostszego.

Po...

źródło: comment_YfoAmZCv70MElhmzJCDJ8zIwLDpgQ3Is.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz