Wpis z mikrobloga

Przegląd kolejny, tym razem z miłym zaskoczeniem:

Ul pierwszy(złapana rójka, chyba buckfast): te trolle nadal nie chcą mojej węzy, ale przynajmniej na ich dzikiej zabudowie pojawił się czerw zasklepiony. Nie wiem w jaki sposób je zmusić do przejścia na ramki, chyba nie będą zimować na swojej zabudowie? D: Podczas obracania powałki do której te ich plasterki są przyklejone, jeden odpadł. Notatka zrobiona: dzika zabudowa trzyma się tragicznie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Był to fragment wielkości dłoni, który był pokryty czerwiem krytym. Mam nadzieję ze nie zrobił się szejk z zawartości komórek :/ położyłem ten fragment na pustej ramce, i oparłem o węzę. Może coś z tego będzie.

Ul drugi: Niestety nadal brak czerwiu, a miseczki matecznikowe psute. Zbieranie miodu nawet im idzie ale cóż z tego skoro nie ma matki. Rozważałem wycięcie fragmentu plastra z jajeczkami z ula poprzedniego i dołożenie im, ale najpierw postanowiłem zajrzeć jeszcze do trzeciego, który też miał ten problem. I tutaj to miłe zaskoczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ul trzeci miał kilka ramek w pełni pokrytych czerwiem zasklepionym. Dały radę! :D Wziąłem jedną ramkę z jajeczkami, wytrzepałem wszystkie pszczoły do ula i przełożyłem ją do ula numer dwa. Mam nadzieję że nie pogniewają się o ten mini rabunek, oraz że poprzedni ul teraz już sobie teraz poradzi.

A lipa tuż tuż ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pasiekabarcola #pszczelarstwo
  • 4