Wpis z mikrobloga

TL;DR: Testowałem Panek Car Sharing i dzielę się swoimi przeżyciami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mireczki, właśnie przetestowałem nową wypożyczalnię aut na minuty w Warszawie, Panek Car Sharing. Niedawno rozpoczęli testy. 3000 osób zapisanych do testów może testować od kilku dni 300 hybrydowych toyotek. Dzisiaj skończyli weryfikować moje dane (dosyć długo to trwało, chyba 3 dni) i natychmiast ściągnąłem aplikację żeby wybrać się w podróż z pracy do domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Samochód
Hybrydowa Toyota Yaris z automatyczną skrzynią biegów. Pierwszy raz w życiu prowadziłem furę w automacie i to jeszcze hybrydę. Powiem wam że automat to świetny komfort i przyjemność z jazdy, ci co mówią że manualna lepsza to zwyczajnie zazdroszczą posiadaczom automatów ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie bójcie się że nie będziecie wiedzieli jak tym jeździć - to jest proste jak drut, obok drążka zmiany trybu jest krótka instrukcja co oznacza każdy z nich (btw, ktoś wie od czego jest tryb B? xD).

W kierownicy ma wbudowane sterowanie radiem, da się chyba jeszcze podłączyć telefon do auta i rozmawiać w trybie głośnomówiącym - przyciski do odbierania i odrzucania połączeń też są w kierownicy. Jest klima, jest radyjko. Auto całkiem żwawo rusza. Wkurzało mnie to że przy hamowaniu coś nieregularnie mi pikało, nie mam bladego pojęcia co to było :|. Ponadto, kabel do ładowania telefonu mógłby być dłuższy a kieszeń pod gniazdem powinna być lepiej dopasowana do trzymania w nim telefonu - szybko mi z niej wypadł i wisiał na kabelku xD

Co jeszcze ciekawe, samochód informuje o opuszczeniu strefy Panka - zielona kontrolka obok kierownicy zmienia kolor na czerwony i odzywa się pani która nas o tym informuje.

Aplikacja
Nie łatwo było mi ją znaleźć. Kiedy się zarejestrowałem, chyba nie było jej jeszcze w Google Play. Myślałem że podadzą mi do niej linka - nie podali. Link do aplikacji na ich stronie zwyczajnie nie działa. Trzeba szukać bezpośrednio w Google Play (przez samo google też nie znalazłem, jakby jeszcze nie została zindeksowana).

Sama aplikacja pozostawia dosyć dużo do życzenia. Udało mi się bez problemu zarezerwować auto (można to zrobić z 15-minutowym wyprzedzeniem i jednorazowo przedłużyć rezerwację o 5 minut). Jednak w momencie jak już byłem przy samochodzie, aplikacja mówiła że jestem od niego za daleko i nie mogę otworzyć auta. W odróżnieniu od systemu Traficar, gdzie należy zeskanować fotokod aby otworzyć wóz, aplikacja Panka wymaga lokalizacji z GPS. Musiałem uruchomić aplikację ponownie i wtedy udało mi się wejść do samochodu.

Samochód bardzo szybko i bez lagów zamknął się po zakończeniu najmu w aplikacji. Podirytował mnie niestety brak jakiegokolwiek potwierdzenia w aplikacji o udanym zwrocie. Ciągle nie widzę w systemie żadnego rachunku, mam jedynie maila z potwierdzeniem. Ponadto wiele ważnych funkcji związanych z obsługą konta działa na takiej zasadzie, że aplikacja otwiera swoją wewnętrzną przeglądarkę internetową która bardzo ociężale działa (i ponownie prosi o logowanie).

Ceny i cebuladeals
W Panku płaci się 50 gr za kilometr (czyli 30 groszy taniej niż w Traficar) plus 50 gr za minutę jazdy. Postój kosztuje 10 gr za minutę. Jeśli znajdziemy auto które ma mniej niż pół baku benzyny, warto wybrać się z nim na stację Orlen bo za zatankowanie minimum 18 litrów dają 10 zł na jeżdżenie ( ͡° ͜ʖ ͡°). W schowku znajduje się karta paliwowa. W Traficar można zatankować, natomiast tylko za swoje pieniądze i trzeba czekać na zwrot

Maksymalna opłata to 120 zł na dzień. Można jeździć po całej Polsce, jednak zwrot musi odbyć się w wyznaczonej strefie. Nie trzeba uzupełniać baku przed zwrotem.

Za swój przejazd zapłaciłem 12,02zł (a właściwie odjęto mi z 50-złotowego "bonu" na testowanie usługi). W 21 minut przejechałem 5 kilometrów.

PODSUMOWANIE - Traficar czy Panek?
Argumenty za Pankiem:
- niższe ceny
- bonusy za tankowanie
- większa strefa
- więcej aut
- ekologiczne auta

Argumenty za Traficarem:
- lepsza aplikacja
- lepsze samochody

Wnioski pozostawiam wam, ale myślę że Panek prędko wymiecie Traficara, gdyż ich oferta jest znacznie atrakcyjniejsza.

Zapraszam do zadawania pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS: na zdjęciu fura którą dzisiaj jechałem

#panekcs #warszawa #carsharing #traficar
kropek00 - TL;DR: Testowałem Panek Car Sharing i dzielę się swoimi przeżyciami ( ͡° ͜...

źródło: comment_kLiM24BSl6yWxJrwcvtKKRasBKz7lG6p.jpg

Pobierz
  • 49
@dziubeQ: ale jeśli mowa o dokumentach, to potrzebne są dane z prawa jazdy plus zwyczajne dane teleadresowe (nie pamiętam czy PESEL również był wymagany). Ponadto należy przesłać zdjęcie prawa jazdy zrobione z obu stron, podpiąć kartę (z której zostanie pobrana złotówka do weryfikacji) oraz przelać z konta bankowego złotówkę (w tym samym celu co wcześniej) i czekać na weryfikację danych. Po weryfikacji obie opłaty są zwracane (zasilają ci konto tymi dwoma
@kropek00: Mnie jeszcze od środy nie zweryfikowali, a pojeździłbym hybrydom, takom z akumulatorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tryb B to odzyskiwanie energii z hamowania silnikiem. Na Mazowszu raczej się nie przyda bo gór nie mamy