Wpis z mikrobloga

Sprzedaje samochód i zadzwoniła do mnie babka, że mieszka kilka wiosek od mojego "miasta" i jest zainteresowana. Po krótkich negocjacjach ceny z 4200zł na 3900zł zgodziła się z tym, że teraz nie ma całej kwoty i teraz by zapłaciła 3000, a za klika dni jak sprzeda swój dotychczasowy samochód resztę czyli 900zł. Powiedziała, że możemy to zamieścić w umowie itd. Myślicie, że można na takie coś pójść? Da to coś, że będę miał taki zapis w umowie, że nie zapłaciła pełnej kwoty?

#motoryzacja #olx #handel #prawo
  • 33
  • Odpowiedz
bo chyba jak idzie na zakupy do hipermarketu to nie mówi przy kasie że 100 płaci teraz, a 54 z groszami doniesie potem


@Pitaq: teraz ludzie uzywaja kart kredytowych - co w uproszczeniu odpowiada wlasnie zaplaceniu teraz trroche, a reszte pozniej. Tyle ze tutaj oprocentowania mialaby zerowe.
  • Odpowiedz
@bury256: powiedz ze poczekasz pare dni :) niby w tyle ma sprzedać swoje auto.
Ale zaznacz, ze sprzedaż jeśli ktoś weźmie bez negocjacji.
  • Odpowiedz
@bury256:
jeśli na umowie będzie coś w stylu:

strony ustaliły cenę na 5tys. zł, w dniu x kupujący uiścił kwotę 4tys., pozostałą uiści do dnia y, w przypadku braku zapłaty pozostałej do zapłacenia kwoty do dnia z, własność pojazdu przejdzie z powrotem na sprzedającego.

to jest to jakieś zabezpieczenie, najważniejsze jest określenie płatności drugiej raty za samochód.
  • Odpowiedz
@bury256: sprzedawaj z adnotacją w umowie że jak nie zmieści się w x terminie auto wraca do ciebie a zadatek przepada. Może jeszcze na tym zarobisz. A jak nie szybka nakazówka do E-Sądu w Lublinie zapłaci baba dużo więcej.
  • Odpowiedz
@bury256 Wystawilem kiedyś znajomemu auto na olx i pisał do mniej gościu na olx, że potrzebuje auto do roboty i będzie mi spłacał resztę w ratach (2k) - odpisałem mu, ze tyle to na dowód dostanie, już się nie odezwał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bury256 tak samo NIE zgadzaj się na wysłanie / dosłanie kasy na konto - w dzisiejszych czasach zrobic chargeback jest bardzo łatwo. Dopóki nie widzisz wszystkich pieniędzy przed sobą nie zgadzaj się na cokolwiek.


@ptrx: A to chargeback nie jest jedynie przy płatności kartą?
  • Odpowiedz
@ptrx: jak zrobi tradycyjny przelew to juz nic nie cofnie. tak samo jak rypniesz sie w NRB, to mozesz juz tylko liczyc na uczciwosc odbiorcy, nawet bank nie ma prawa interweniowac w takiej sprawie gdy pieniadze zostaly juz zaksiegowane na koncie docelowym. jest to tylko jego dobra wola.

@bury256: Jezeli kobiecie zalezy to powiedz jej ze przytrzymasz jej samochod az bedzie miala cała kwotę. Tak będzie najbezpieczniej. Chyba
  • Odpowiedz