Wpis z mikrobloga

Wykopowicze związani na AGH, mam kilka pytań. Przymierzam się w przyszłym roku na AGH, najpewniej na informatykę, w związku z tym mam kilka pytań. Jaki poziom na takim kierunku reprezentuje fizyka? Startowałbym po technikum informatycznym, matmę na tym poziomie szkoły średniej póki co mam ogarniętą bardzo dobrze, wchodzi jak nóż w masło. Mam natomiast trochę obaw jeśli chodzi o fizykę, bo mieliśmy jej tylko jeden rok, na dodatek tylko podstawy. Jak to jest, można radzić sobie tylko z takim zapleczem? I pytanie dla tych którzy nie dawno się rekrutowali, przeglądałem progi i są dość wysokie. Waszym zdanie wynik maturalny z mat. rozszerzonej oscylujący w granicach 88-90 procent jest wystarczający?
Nie wiem czy słusznie ale mam obraz tej uczelni jako dosyć wymagającej, więc wolę się popytać.

#agh
  • 14
@Ezzared: Poszłam na AGH po profilu humanistyczym. W liceum z fizyki miałam dwójkę na koniec roku, a jakoś tak wyszło, że ostatecznie trafiłam na dość fizyczny kierunek. I daję radę ;) Wszystkiego można się nauczyć w trakcie studiów, o ile się postarasz.
@Ezzared: O której infie myślisz? Na WIET są tylko 2 semestry fizyki. Sam nie jestem jakiś dobry z fizyki i bez większych problemów udawało mi się ją zaliczać na to 4.0, więc wydaję mi się, że dałbyś jak najbardziej radę.
@nesti32 no właśnie o tej, a powiedz jak z programi punktowymi? Ile z matury z matmy było by wynikiem bezpiecznym? Myślałem też o diamentowym indeksie, ale to czas pokaże
@Ezzared: Nie wiem jak będzie za rok. Coś słyszałem, że dotacje na wydział mają być ograniczone przez ratio ilość studentów/ilość doktorów i może to spowodować zmniejszenie ilości miejsc na kierunku, lecz na chwilę obecną 900pkt wystarczy na pewno. ~90% z matmy i ang i masz miejsce. Sam nie mieszkam w akademiku ale ogólnie to wiem, że jest spokojnie.
@Ezzared: na WFiIS wbrew pozorom wcale nie jest tak źle z fizyką, bo jest na 1 sem coś takiego jak Repetytorium z Fizyki i powtarzany jest materiał z liceum na poziomie podstawowym, żeby wyrównać poziom. Niemniej jednak nie idź na ten wydział bo to rak jeden wielki, o ile fizyka jest na przyzwoitym poziomie to cała reszta to dno i metr mułu, a zwłaszcza programowanie.