Wpis z mikrobloga

@Batons: Później do US ? . Wiesz może czy po podziale działki jest możliwość wzięcia kredytu hipotecznego na tą nową działkę ? Tylko trzeba ją wycenić ;-)
@asffaf: jest plan miejscowy na tym terenie?
Zeby pobudowac tam dom albo musi byc to okreslone w planie albo warunki zabudowy otrzymac musisz aby bylo to podstawa podzialu. Dodatkowo duzo innych rzeczy moze ci skomplikowac lub uniemozliwic ten podzial jak za mala powierzchnia, za waska droga dojazdowa itp. Idz do geodety niech ci powie najpierw czy w ogole bedzie mozliwy tam podzial i jaka kolwiek budowa.
@asffaf: Zgadzam się ze @scobos. Ja zacząłem od tego, że przez BIP UM Skierniewice sprawdziłem plan zagospodarowania przestrzennego. U mnie niestety podział nie wchodził w grę, bo w połowie działki mam rów melioracyjny, a budować się można tylko do rowu. Można by było zmieniać plan, ale to wymaga czasu i pieniędzy :( Dlatego kupiliśmy z narzeczoną mieszkanie.
@asffaf z rysunku wynika że nowy dom ma przylegać do starego więc może sprawdź u architekta czy możesz rozbudować istniejący dom (pozwolenie na przebudowę) a potem podzielić jeden dom na dwa oddzielne. Rozgarnięty projektant w okolicy wyjaśni tobie czy w miejscowym starostwie i nadzorze takie rzeczy przechodzą. Wtedy mógłbyś wydzielić działkę bez uwzględniania ograniczeń w mpzp.
@asffaf: dodatkowo oprócz tego co powiedzieli poprzednicy może się okazać że działka ze starym domem (lub planowanym nowym, jeśli podział przejdzie i wtedy nie dostaniesz pozwolenia) nie będzie spełniać warunku dotyczącego stosunku powierzchni zabudowy do powierzchni działki (czy tam stosunku części biologicznie czynnej do powierzchni całej działki).
Zacznij od gminy.