Wpis z mikrobloga

Mirki automatyki, na jakie zarobki może liczyć inżynier automatyk po studiach II stopnia bez doświadczenia (jedynie dwie 3. miesięczne praktyki)? Za miesiąc obrona mgr. zaczynam rozsyłać już CV a trzeba się jakoś przygotować na pytanie w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej o zarobki. Chodzi mi tu szczególnie o utrzymanie ruchu, automatyk wdrożeniowiec czy automatyk programista PLC/SCADA. Chodzi mi głównie o duże miasta w Polsce jak: Warszawa, Wrocław, Katowice, Poznań.

#automatyka #praca
  • 12
  • Odpowiedz
@czterydwadolary: zależy czy masz znajomości. I to nie takie "hehe szwagier", ale jakichś ludzi z kół naukowych którzy wiedzą, że coś umiesz i mogą poświadczyć w firmie. Do tego niemiecki i angielski to podstawa.
  • Odpowiedz
@czterydwadolary: Ja bym był trochę bardziej optymistyczny. Zależy jakie kursy masz zrobione i co umiesz. Myślę, że umowa na stałe jest spokojnie do wynegocjowania. Jak dobrze trafisz, to po okresie probnym możesz podejść pod 3000 brutto. Mówię o Warszawie ale i na śląsku myślę, że jest podobnie.
  • Odpowiedz
@MacDeez: Zobaczymy jak to będzie. Na początek sama wysokość wynagrodzenia nie jest jakoś bardzo ważna bo chciałbym złapać doświadczenie, ale też nie chcę się zbłaźnić jak padnie pytanie ile chciałbym zarabiać :D
  • Odpowiedz