Wpis z mikrobloga

Mirki,
potrzebuje kupić laptop do pracy - budżet 7000-8000zł
Do czego:
- Oprogramowanie CAD (głównie mechanical w 3D), Rhino, Blender, Keyshoot do renderingu, później 3dsmax itp.

Myślę, że wystarczy 32GB DDR4, i7, itd. Natomiast nie wiem jak z kartą graficzną. Preferuję markę DELL.

Znalazłem coś takiego:
Dell 1
Dell 2

Polećcie coś, czy da się znaleźć coś lepszego w budżecie.

#laptopy #laptop #jakilaptop #kiciochpyta #blender #3dsmax
  • 7
  • Odpowiedz
@JCash: Taki, jak ten drugi kupiłem za 4 kawałki od Lenovo.
Poszukaj u Lenovo, oraz MSI, wszystkie inne mają mocno zawyżone ceny.
Ważne, żeby był dobry, ale nie reklamowany jako gamingowy.
I ciężko znaleźć coś na prawdę odpowiedniego, bo zawsze to albo mało RAMu, albo gładka matryca, albo słaba karta graficzna, albo niepotrzebny odtwarzacz płyt, albo wbudowana bateria, albo karta graficzna Broadcoma itp. Połaź po sklepach i sprawdź dokładnie dane w
  • Odpowiedz
@JCash: jak nie dell xps, to da sie znaleźć z i7 7700HQ oraz GTX1060 np MSI, jak nie potrzebujesz takiej grafy to GTX1050TI 4GB, a ekran wtedy 4K.
https://www.x-kom.pl/p/340869-notebook-laptop-156-msi-ge62vr-apachepro-i7-32gb-1tb480ssd-win10x-gtx1060.html MSI Apache Pro, 32gb ddr4, 480ssd, 1tb hdd, ale ekran "tylko" fullhd z 4k trzeba byłoby szukać, ale są, wujek google na pewno znajdzie.
Dodam, że ten GTX960m to biedna karta i już stara dosyć, nie warto w to się pakować tym
  • Odpowiedz
@JCash: Ten drugi DELL to jakaś porażka. Odpowiedź chyba DELL na to amerykańskie badziewie zwane Apple czy coś takiego. Cienkie, części przez to droższe, gorsza recyrkulacja w środku i nie wiadomo jeszcze czy nie ma problemów z temperaturami. Ot sprzęt dla prezesa bo była kasa do wydania. Tragedia....prawie 8 tysięcy i GTX960 na pokładzie...
  • Odpowiedz