Wpis z mikrobloga

@rales: Typowa klasa od Historii z mapą średniowiecznej polski i godłem z tamtych czasów, nikt nie robi problemów. Klasa historyczna nawiązująca do bardziej współczesnych czasów, hurr durr raczysko.
  • Odpowiedz
  • 1
@Ignac96 Oczywiście, bo liczy się tylko wygrana. Jeśli ktoś za kogoś oddał życie to nie powinno się na niego patrzeć z podziwem, bo przecież umarł czyli przegrał... Fajnie się pisze takie osądy siedząc w domu w czasie pokoju, kiedy masz zagwarantowaną wolność i wszystkie wygody, prawda?
  • Odpowiedz
@rales: a to dlaczego niby rak? Jeśli ktoś ma wykorzystywać patriotyczne symbole to niech to będzie szkoła


@peetee: rak pewnie dlatego, że kibolstwo sobie równo wyciera mordę symbolami patriotycznymi i je niejako "zawłaszczyło".
Też uważam, że jeśli już te symbole powinny gdzieś zostać użyte - to właśnie w szkole. Szkoda tylko, że właśnie bardziej niż z patriotyzmem kojarzą się z bydłem stadionowym :(
  • Odpowiedz
@peetee: To rak bo jak na klasę historyczną strasznie mało tam materiałów dydaktycznych. Na tej ścianie powinny wisieć mapy, zdjęcia, infografiki cokolwiek co urozmaiciłoby naukę i zainteresowało ucznia.
  • Odpowiedz
@rales: wykop bardzo mocno mnie zniechęcił do patriotyzmu, głównie przez to #!$%@? żołnierzami wyklętymi i chamstwem ludzi to robiących. Nawet nie można normalnie porozmawiać bo od razu nazywają "je..nym lewackim ścierwem", a w cholerę z takim bydłem!
  • Odpowiedz
@rales: tępawe zadęcie, powinien tam być ogromny symbol Powstania Wielkopolskiego. Bo sukces to planowanie, zasoby, współpraca. A nie huzia na Niemca jak w Powstaniu Warszawskim, które się zakończyło hekatombą.
  • Odpowiedz
@alonso117: ale wiesz ze jak chcesz sie napić wody to wystarczy pic ze szklanki a nie wziąć cale wiadro i wylac sobie na morde otwierajac usta?
Klasa historyczna to miejsce na symbole narodowe. Rozne symbole. Mapy. Herby. Daty.
To nie muzeum sztuki kibolskiej by miec #!$%@? na cala sciane mape pseudo obecnej Polski z wielka kotwiczka. To tez moze tam byc. TEŻ

@metrom: Dlatego to rak. Bo dla
  • Odpowiedz
@alonso117: Godlo to jest godlo, ono jest zwiazane z narodem polskim jako takim, natomiast symbol kotwicy jest zwiazany scisle z druga wojna swiatowa i okreslonym pokoleniem. Powinien byc raczej uzywany tylko w tym kontekscie aby nie utracic swojej unikalnej wartosci, miejsca w historii.
  • Odpowiedz
@alonso117: no ale sek w tym, ze tam nie powinno byc niczego, co rozprasza. sale w szkolach powinny moim zdaniem raczej darzyc do wygladu sal z uczelni, gdzie zwykle jest tablica i nic wiecej. w koncu to jest miejsce gdzie chcesz sie skupic na jednym watku a nie odlatywac gdzies do drugiej wojny swiatowej kiedy nauczyciel opowiada o sredniowieczu. symbole historyczne trzeba pokazywac zawsze w okreslonym kontekscie, a nie "o
  • Odpowiedz