Wpis z mikrobloga

widać że nie masz z czego czuć dumy skoro bierzesz się za coś tak powszechnego jak duma narodowa , no cóż smutne musisz mieć zyćie


@steemm: A czy rozmawialiśmy tu o dumie narodowej? po za tym owszem odczuwam dumę ze swojego pochodzenia, nie jestem tylko dumny z pochodzenia ale między innymi z niego, smutne życie musi mieć osoba która nakazuję drugiej osobie co powinna darzyć uczuciem.

polska to tylko kraj, nic nie jestem mu winien i nic mi nie dał, więc jest róznica między kochaniem rodziców któzy mnie wychowali, dali życie, i pokazali że naród to tylko zbiorowisko ludzi i nic więcej
  • Odpowiedz
smutne życie musi mieć osoba która nakazuję drugiej osobie co powinna darzyć uczuciem.


@Ortalionowy_Rycerz: napisał koleś który uważa że szkoła powinna uczyc postaw patriotycznych oraz indoktrynować religią dzieci
xD #!$%@? jaka hipokryzja
  • Odpowiedz
@steemm:

Cytowany tekst...napisał koleś który uważa że szkoła powinna uczyc postaw patriotycznych oraz indoktrynować religią dzieci xD #!$%@? jaka hipokryzja


Dobra przyznaję się do błędu, chciałem użyć jakiejś riposty ale nie pykło, bo nigdy nie byłem najlepszy w wymyślaniu takowych ( ͡°
  • Odpowiedz
@steemm: Nie da się udowodnić jego istnienia jak i nieistnienia, więc gdybym nie był chrześcijaninem, to z pewnością byłbym agnostykiem. Jednakże choć nie ma naukowych dowodów potwierdzających istnienie Boga, albo przeczących jego istnieniu, to istnieją przesłanki przemawiające za jego istnieniem, oraz dowody filozoficzne. Nie chcę mi się podawać i tłumaczyć ci wszystkich argumentów potwierdzających istnienie Boga, ale chyba istniał artykuł na wiki który je miał wszystkie spisane, więc jak chcesz
  • Odpowiedz
Nie da się udowodnić jego istnienia


@Ortalionowy_Rycerz: Tak się skłąda że nieistnienie da się udowodnić w 5s, po prostu boga nie ma i nigdy nie było, to do wierzącego nalezy ciężar dowodu i udowodnienie że się myle i bóg istnieje a skoro się nie da to wniosek jest prosty, religia została wymyślona a KK to najdłużej działająca korporacja na świecie :)
  • Odpowiedz
@steemm: Wskazałem ci miejsce gdzie możesz znaleźć wszystkie argumenty jakich używają wierzący, bo uznałem że jaki jest sens się rozpisywać skoro możesz sobie samemu sprawdzić i co najwyżej wtedy się do nich ustosunkować, aczkolwiek jeśli ci tak bardzo na tym zależy to sam ci je rozpiszę.

Po pierwsze: świat jest zbyt skomplikowany by jego istnienie było kwestią przypadku. W tym wypadku nie mam zamiaru się wdawać w dyskusję na temat tego argumentu, bo nie jestem jakimś wybitnym fizykiem bądź biologiem.

Po drugie Sam fakt istnienia moralności wskazuję na istnienie Boga, choć w niektórych kwestiach potrafiła się różnić to jednak na całym świecie, w każdej cywilizacji funkcjonował podobny model moralności, tak jakby jakaś wyższa istota go nam
  • Odpowiedz
po trzecie Świat musi mieć jakiś swój początek i tym początkiem musi być Bóg.


@Ortalionowy_Rycerz: super argument xD a który bóg jest tym początkiem Zeus, Świętowit czy może Ganesha?

po czwarte wszelkie cuda i spełniające się proroctwa, tutaj chyba nie muszę ci zbytnio tłumaczyć o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

cuda których nie ma bo po za dwoma osobami które podobno zmartwych wstały wiecej się
  • Odpowiedz
super argument xD a który bóg jest tym początkiem Zeus, Świętowit czy może Ganesha?


@steemm: Jeju poczytaj sobie czym jest dowód kosmologiczny bo na prawdę nie chcę mi się tego tłumaczyć.

cuda których nie ma bo po za dwoma osobami które podobno zmartwych wstały wiecej się to nie udało?


Mówiąc o cudach nie miałem na myśli zmartwychwstania Chrystusa, bo choć w nie wierze to raczej ciężko dowieść tego dzisiaj (
  • Odpowiedz