Wpis z mikrobloga

to co się dzieje na Steemit, po dzisiejszym hardforku, to po prostu masakra - w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zamiast gadać rzucę przykładem ile teraz zarabiają polskie posty z taga https://steemit.com/trending/polish

Sam mój głos jest warty jakieś ~$20 :)


Taka informacja: Z chęcią głosuje na posty:

- co do których mam pewność, że ktoś faktycznie sam je napisał a nie skopiował z internetu udając, że to jego
- na posty osób, które się przedstawiły w tradycyjnym poście z tagiem #introduceyourself, takim jak ten
- które są kulturalnie napisane
- na posty które nie są napisane na kolanie. Tj. post ma poprawne formatowanie.
- z racji że jestem programistą, teksty techniczne częściej dostają ode mnie 100% głosu, ale jeżeli widzę, że ktoś pisze o swojej pasji, którą może być i garncarstwo, to również się nie waham :)

Z kolei jeżeli ktoś wstawia czyjeś teksty, albo podszywa się pod kogoś, to takie osoby flaguję o ile nie zrobi tego społeczność przede mną :)

Ogólnie staram się wspierać polską społeczność :)

#kryptowaluty #steemit #steem
Pobierz noisy - to co się dzieje na Steemit, po dzisiejszym hardforku, to po prostu masakra -...
źródło: comment_5MaZhsNFu3jc88tVykBTq072sPwV9bEE.jpg
  • 31
@Mocniejpliss: można pisać o wszystkim. To jest blockchain, nikt nie może nikomu niczego zabronić :) Natomiast czy to co piszesz, znajdzie swoich czytelników, którzy będą chcieli wesprzeć two swoim głosem, tego zagwarantować nie mogę.
@noisy: zapomniałem dodać:

Taka informacja: Z chęcią głosuje na posty:
- posty w języku polskim, które są opatrzone tagiem #polish i takie, które tego taga nie nadużywają, gdy po polsku nie są
- no i oczywiście tylko na takie, których istnienia jestem świadom :)
@johnmorra: reddit bardziej jest ukierunkowany na dzielenie się linkami (chociaż to zależy od konkretnedo subreddita).

Natomiast steemit "to tylko" jeden z wielu frontendów zdecentralizowanej sieci Steem:

przykładowo jeden post:
http://steemit.com/introduceyourself/@imperfect-one/hello-steemit-witajcie

jest dostępny na wszystkich stronach, które wyświetlają treści z blockchaina Steem:

http://busy.org/introduceyourself/@imperfect-one/hello-steemit-witajcie - ta sama treść, ale ujęta bardziej w stylu Facebooka
http://beta.chainbb.com/introduceyourself/@imperfect-one/hello-steemit-witajcie - ta sama treść, ale ujęta bardziej w stylu forum
http://steemdb.com/introduceyourself/@imperfect-one/hello-steemit-witajcie - ta sama treść, ale ujęta bardziej
@noisy: Jak trafić tam aby np. przejść przez te pierwsze 10 wykopów (czy jak to tam się zwie). Niby dobry materiał się obroni ale nawet na wykopie jak akurat się źle trafi to coś nawet na poziomie samo nie wyjdzie na główną. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@epll na steemit nie ma głównej. Obecnie przez pewne zmiany w ocenie głosów bardzo łatwo można dostać dużo $. Godzinę temu nowy kolega się przestawił pod tagiem introduceyourself i zgarnął 100$. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@noisy nie mogę się już doczekać aż wrzucicie nowa część statystyk tygodniowych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mistrz_tekkena: Właśnie zauważyłem tylko ciekawi mnie (własnie na tym tagu), że niektóre osoby które się napiszą mają np. 10 centów a ktoś kto wrzucił post na odwal się ma 2 dolary :D Ciekawi mnie od czego to zależy.
na steemit nie ma głównej. Obecnie przez pewne zmiany w ocenie głosów bardzo łatwo można dostać dużo $. Godzinę temu nowy kolega się przestawił pod tagiem introduceyourself i zgarnął 100$. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mistrz_tekkena: według mnie w przeciągu najbliższych 7 dni, te kwoty będą się jeszcze zmieniać (w obie strony). To ile twój głos jest w stanie przydzielić STEEMa z reward pool zależy w dużym stopniu
@noisy: Ahh, czyli gdyby przenieść to na wykop to np. bordo 20 wykopów, pomarańczka 5, zielonka 1?
Sama strona wydaje się ciekawa, wysłałem aplikacje o założenie konta a jak się uda to zrobię kilka ciekawych (według mnie) wrzutek.
@epll: na początek warto po prostu nie być anonimowym dla społeczności.

Wszyscy polacy starają się przesiadywać na polskim kanale na oficjalnym steemitowym czacie (nie jest zintegrowany z blockchainem steem, ale generalnie prawie wszyscy mają również i tam swoje konta, najlepiej z tym samym nickiem)

https://steemit.chat/channel/polish

Gdzie jak gdzie, ale poinformowanie tam kolegów o nowym poście, nie jest tam niemile widziane ;)
@mistrz_tekkena: Uważasz, że lepiej wrzucać rzeczy na Angielski board czy na Polski? Nie pod względem hajsu tylko samej "możliwości", że ktoś to zauważy i wda się w dyskusje? Popatrzyłem na ten Polski board to relatywnie mało komentarzy tam jest w hot :D
Ahh, czyli gdyby przenieść to na wykop to np. bordo 20 wykopów, pomarańczka 5, zielonka 1?


@epll: Dobra analogia. Mniej więcej tak to jest... aczkolwiek z większą gradacją. Bordo wyżej w rankingu miałby silniejszy głos od bordo, który w rankingu jest niżej.
@epll: piszą po polsku masz mniejszą konkurencje. Obecnie (choć coraz trudniej) jest tych polskich postów na tyle, że osobiście jestem w stanie wszystkie co najmniej przejrzeć.

Pisanie po polsku jest wbrew pozorom bardzo ważne dla rozwoju polskiej społeczności, więc dużo osób daje takim postem małą taryfę ulgową.

Pisząc po angielsku.. rywalizuje się już ze wszystkimi. Jeżeli post jest dobry, ma się już trochę followersów i odrobinę szczęścia, które pomoże temu, że
@noisy: @mistrz_tekkena: Zysk nie jest mi potrzebny. Ot pisanie 4fun o czymś co lubię. A jak raz na jakiś czas wpadnie 5 dolarów (aczkolwiek pewnie i tak jest jakiś limit wypłat którego nigdy nie dobije :D) to też miło.

Konto założyłem, dzięki wielkie za wszelakie odpowiedzi jak mi zaakceptują konto to coś wrzucę na ten dział z powitaniem :)
(aczkolwiek pewnie i tak jest jakiś limit wypłat którego nigdy nie dobije :D)


@epll: nie ma czegoś takiego. Możesz wypłacić dowolną ilość, po tym jak Twój post zakończy zbierać głosy (po 7 dniach).

Steem ma darmowe przelewy, więc na giełdę możesz wypłacić nawet najmniejszą jednostkę w STEEM, tj. 0.001 STEEM (po obecnej cenie to ok $0.002).

W momencie, w którym wyślesz na na którąkolwiek z giełd kryptowalutowych, która obsługuje STEEMa