Wpis z mikrobloga

@ambitnynick: właśnie nad tym myślę, mógłbym pokombinować ze starym zasilaczem ATX (co mi się nie widzi) albo kolejna kostka. tylko czy mogę bez konsekwencji miksować zewnętrze 12V z wewnętrznym 5V?

są kostki z wyjściem molex 12/5V ale coś nie budzą mojego zaufania.
  • Odpowiedz
@b0rn2frag jeżeli połączysz gnd ze sobą powinno być ok, ewentualnie możesz użyć kostki 12v i do tego konwerter step down na 5v i też będzie raczej dobrze. Może jeszcze niech @majsterV2 się wypowie bo może będzie coś wiedział więcej
  • Odpowiedz
@majsterV2: to w teorii xD w praktyce to HGW

przykładowo kostki mają swoje odrębne oznaczenia sprawności (rzymskie cyfry), no ale tylko odpowiednio markowe.

@majsterV2: ja chcę dysk 3.5" odrębnie zasilić (por. wyżej), a tam ścieżki zasilające są uproszczone względem laptopa czy nawet takiego terminala
  • Odpowiedz
@majsterV2: nah, właśnie 5V wziąłbym prosto z terminala aby ograniczyć ilość kabli i kostek.

na dysk trzeba liczyć z 20W na spin-up więc kostka ~40W 12V styknie przyszłościowo na dwa, tylko markową wyłapać.
dysk biorę z PCta, z czasem dołożę drugi
  • Odpowiedz
@ambitnynick: wołam, zadziałało z zasilaczem 18.5V 3.5A 65W o wtyku 7.4x5.0mm z pinem w środku,
zobaczę jak z pracą pod obciążeniem jak linuxa zainstaluje.

w mojej sztuce dysk 2GB jest podłączony pod IDE zostawiając oba porty SATA wolne natomiast ram jest w jednej kości (oryginalna HP, nie grzebali z przekładkami), drugi slot wolny.
  • Odpowiedz