Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi mechanikami... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Stawiam auto do warsztatu i dostaję protokół przyjęcia do naprawy z wyszczególnionymi objawami usterki. Następnego dnia odbieram auto "naprawione" i płacę za wykonaną usługę oraz użyte części i materiały.

Okazuje się jednak zgoła inaczej i po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów z powrotem objawia się ta sama usterka!

Czy mnie jako klientowi warsztatu przysługuje w takiej sytuacji jakieś prawo do reklamacji albo stwierdzenia, że usługa za którą zapłaciłem została wykonana nieprawidłowo? Czy może mechanik nie naprawia i nie wykonuje usługi tylko próbuje ją wykonać i nie gwarantuje skuteczności swojej pracy?

Czy usługi napraw w warsztatach opisane fakturami podlegają jakikolwiek rękojmi albo gwarancji?

A może to ja jestem dającym się golić z kasy baranem, który trzy albo cztery razy płacił już za próbę naprawienia jednego problemu :(

#prawo #motoryzacja #samochody #mechanicy
  • 22
  • Odpowiedz
@czukczuk skoro masz kwity na usługę to reklamowalbym. A nóż jebło się coś innego tylko efekt ten sam albo nowa zamontowana część oddała bo była wadliwa. Ciężko wróżyć z przepalonego oleju.
  • Odpowiedz
@mamFAJNYnick: Poza tym pomimo, że mają oryginalne interfejsy diagnostyczne do mojego auta to działają jakby próbowali na "chybił trafił" po kolei wymieniając inne elementy :(

Problem nie rozwiązany a ja już dosłownie nie mam pieniędzy na kolejne próby :(
  • Odpowiedz
@mamFAJNYnick: To mi wystawi kolejną fakturę. Już nie wiem co robić - mam ochotę powiedzieć, że im zapłacę ale dopiero jak się okaże, że jest zrobione dobrze.

Jestem spłukany z kasy ale jutro jadę tak właśnie zrobić!
  • Odpowiedz
@mamFAJNYnick: Dwa razy już tak robiłem i za każdym razem każe mi płacić - za robociznę i wymianę kolejnych cześci choć nie mam pojęcia o zasadności ich wymiany - i nie tylko nie ma poprawy ale wręcz jest coraz gorzej :(
  • Odpowiedz
Poza tym pomimo, że mają oryginalne interfejsy diagnostyczne do mojego auta to działają jakby próbowali na "chybił trafił" po kolei wymieniając inne elementy :(


@czukczuk: Bo niestety ale czasami samo podłączenie oryginalnego interfejsu diagnostrycznego nie powie Ci że masz pęknięty przewód w odległości 32,5cm od wtyczki. Zmień warsztat jak tam sobie nie radzą. Albo naucz się robić samemu( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@czukczuk: Ale co Ci da, że popatrzysz, jak i tak się na tym nie znasz? Komplikujesz prostą sprawę - ma być naprawione. Jeśli nie jest, to zgłaszasz reklamację.
  • Odpowiedz