Wpis z mikrobloga

@GloomySunday: super, że Cię znalazłem! :) Czy mógłbym Cię zapytać, jak wykopowicz wykopowicza, o coś odnośnie okularów? Zamierzam zakupić online korekcyjne okulary przeciwsłoneczne i w tym celu udałem się najpierw do jednego optyka na badanie, potem dla pewności do drugiego. Ku mojemu zdziwieniu recepty różnią się znacznie od siebie, szczególnie w przypadku stwierdzonego astygmatyzmu. Wg pierwszego optyka astygmatyzm występuje w lewym oku, według drugiego w prawym. Być może jeden z
kupmipralke - @GloomySunday: super, że Cię znalazłem! :) Czy mógłbym Cię zapytać, jak...

źródło: comment_V5fCwZhHuNttJg2uPvPjGlIUnVWoXEWK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kupmipralke: Wiesz co, ta druga (niebieska) recepta wygląda ogólnie bardzo średnio i niejednorodnie. Nie możesz pominąć kwestii astygmatyzmu więc na Twoim miejscu wybrałbym się jeszcze raz do specjalisty, żeby potwierdzić pierwszą (drukowaną) receptę ponieważ wygląda ona rzetelniej (nie chodzi o sam druk itp tylko o kompletność danych). Kto ogólnie wykonywał te badania (optician, optometrist itp), masz jakieś podpisy?
  • Odpowiedz
@GloomySunday: ta drukowana : optimetrist, przy tej niebieskiej nawet nie jest napisane, jest sam podpis. Pierwsza to Tesco Opticians (darmowe), druga to Boots (drogeria - zapłaciłem około 120zł). Mam jeszcze odcinek który dostałem przy kupnie okularów 3 lata temu. nic nie ma o astygmatyźmie, chociaż to nie jest recepta....Z tego co czytałem w necie ludzie pomijają tak niski astygmatyzm
kupmipralke - @GloomySunday: ta drukowana : optimetrist, przy tej niebieskiej nawet n...

źródło: comment_QY1VHTWkD7NMKHDom6BaFHxd0cRBjbGC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kupmipralke: Ta z tesco wygląda "lepiej" a optometrysta jest najlepszym specjalistą do doboru soczewek okularowych. Wada wzroku zazwyczaj się zmienia, więc możliwe że w poprzedniej korekcji nie miałeś astygmatyzmu (na wydruku są soczewki z mocami sferycznymi bez korekcji astygmatyzmu). Wartość ta też nie jest mała biorąc pod uwagę, że zazwyczaj zamyka się ona w przedziale +/- 3.00 dioptrie cylindryczne. Zwłaszcza, że podczas badania to Ty określałeś lepsze widzenie i wybrałeś
  • Odpowiedz