Wpis z mikrobloga

@gadatos: Sprawdź, czy to samo dzieje się na benzynie. Ogólnie widać, że szarpanie pojawia się jak silnik jest obciążony lub jak potrzebuje więcej paliwa. Do sprawdzenia świece zapłonowe i kable wysokiego napięcia tak na pierwszy rzut.
@gadatos ekojazda nie polega na tym, żeby zaoszczędzić hajs na paliwie tylko po to, żeby włożyć to później w naprawę samochodu. Chodzi o oszczędne eksploatowanie podzespołów przy optymalnych warunkach pracy silnika i oszczędnej jeździe.
Kurde jeździłem obrotami tak jak mnie na prawku uczyli, ekojazda.


@gadatos: A teraz masz identyczny samochód i identyczny silnik jakim jeździłeś na kursie??? że masz ten sam styl jazdy? Jak widzisz przez Twoją jazdę narobiłeś szkody - ale to już inni Ci napisali...
Na kursie uczą teraz jak zarżnąć silnik.


@Eternit_z_azbestu: Zgadzam się, ale pamiętajmy że to nie wymysł instruktorów czy egaminatorów, a Unii Europejskiej - ma być eko więc musiała zostać zmieniona ustawa (o szkoleniu i egzaminowaniu) i w czasie obroty muszą być w zakresie 1600-2600 (mogę się mylić o 100-200 bo nie pamiętam teraz). Polska miała dobrą ustawę, ale musiało to być zmienione.