Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić zasady rankeda w Overwatchu? Zacząłem grać, jak był wolny weekend, wczoraj zacząłem grać competitive i nie do końca rozumiem zasady przyznawania punktów.
Grałem wczoraj na Volskaya Industries, najpierw jako defense. Straciliśmy oba punkty, więc przeciwnik dostał 2 punkty. Następnie zamiana ról i taka sama sytuacja - zdobyliśmy oba punkty i było 2-2. Następnie na defensie straciliśmy pierwszy punkt, ale obroniliśmy drugi - wynik 2-3. Na ataku taka sama sytuacja, tj. zdobyliśmy pierwszy punkt z łatwością, nie zdobyliśmy drugiego - wynik 3-4. Czemu przeciwnik dostał czwarty punkt?

#overwatch
  • 4
@Papercat: kazdy punkt ma 3 fazy przejęcia - jak się przyjrzysz, to na okręgu symbolizującym pasek postępu przejęcia punktu są dwa trójkąciki, kolejno po 33 i 66% przejęcia punktu. Jeśli przeciwnik przejął ten sam punkt w 70%, ale odparliście atak i pasek spadł do zera, to liczy mu się jakby przejął 66% tego punktu. Jeśli wy przejęliście mniej, albo nawet na ten punkt nie weszliście, to mimo że teoretycznie wynik gry
k przejął ten sam punkt w 70%, ale odparliście atak i pasek spadł do zera, to liczy mu się jakby przejął 66%


@fenixon: Jesteś tego pewny, że 66% a nie 70%? Btw. pasek nie może spaść do zera bo przy 1/3 2/3 jest blokada jeśli się wbije 99% to pasek spadnie tylko do 66%.

@Papercat: W sytuacji kiedy udało wam się zająć oba punkty, przeciwnikowi również, ale on to zrobił
@skk1993: właśnie zauważyłem też podczas placementów, że raz wygraliśmy w drugiej rundzie, a przeciwnik nie miał szans się odegrać. Faktycznie zasady dość skomplikowane, ale rankeda gra się o niebo lepiej niż quickplay, więc chętnie się nauczę wszystkiego :)