Wpis z mikrobloga

Mirki, wypelniam kwestionariusz osobowy dla nowego pracodawcy, do wypelnienia mam rubryki:
- adres staly
- adres do PIT
- urzad skarbowy
- nazwa NFZ

Pracuje w Warszawie jednak nie jestem tutaj zameldowany, w adresie stalym i adresie do PIT wpisac adres mojego aktualnego pobytu? W rubryce urzad skarbowy wybrac ktorykowlwiek w warszawie? Co z nazwa NFZ?

#podatki
  • 7
@Kimeey
Sprawdź jakie jest kod dla NFZ województwa mazowieckiego.
Adres stały to zapewne zameldowania.
Urząd skarbowy to ten gdzie jesteś zameldowania i się rozliczasz co roku.
Adres do PIT dajesz tako gdzie chcesz otrzymać za rok w formie papierowej pit. No chyba ze wyraziste zgodę i Ci wyślą mailem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pcstud: @blondeblossom: http://www.pit.pl/zeznanie-pit-2014-zlozyc-w-miejscu-zamieszkania-czy-zameldowania-14491/

Dla rozliczeń podatku PIT za 2014 rok z urzędem skarbowym ważne jest miejsce zamieszkania podatnika, a nie jego zameldowania. Oznacza to, że podatnik bez problemu może złożyć deklarację podatkową np. w miejscowości w której pracuje, a nie w miejscowości, w której pozostaje zameldowany, pod warunkiem, że w niej właśnie będzie zamieszkiwał (czyli przebywał celem stałego pobytu). Nawet jeśli nie posiadamy meldunku w miejscowości, w której przebywamy możemy