Wpis z mikrobloga

Wystawiłem swojego rzęcha na próbę i postanowiłem zagrać w końcu w Wiedźmina Pierwszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fanów pingwina informuję, że dzięki temu skryptowi możecie bez bawienia się w Wine/PlayOnLinux itp., dosłownie jednym kliknięciem zainstalować sobie na Linuxie Witchera z gogowej instalki razem ze wszystkimi bibliotekami niezbędnymi do bezproblemowego #linuxgaming #grylinux. Odpalacie skrypt, idziecie na kawę, wracacie, a gra wygląda i działa, jakby ją natywnie zainstalował GOG-owy instalator.

Jestem szczerze zaintrygowany, czymże się Wiesio okaże, choć pierwsze wrażenia są miejscami ciut niepokojące - pachnie to bardziej banalną #arpg z fabułą idącą po sznurku niż jakimś w miarę otwartym #crpg, ale wstrzymam się jeszcze chwilę z narzekaniem, bo póki co klika się dość miło ;)
kurp - Wystawiłem swojego rzęcha na próbę i postanowiłem zagrać w końcu w Wiedźmina P...

źródło: comment_vhbIlzsKdm4EQbn9YSMDV0WUDmUdC2Ol.jpg

Pobierz
  • 9
@UrbanHorn U mnie, po Duke 3D i Dungeon Rats nie ma tego efektu a nawet jest zachwyt. A te z kolei nie wyglądały źle po ukończeniu Ultima II. Krótko mówiąc: wszystko jest względne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zagraj sobie czasem w coś z lat 80, żeby przesunąć sobie punkt odniesienia ;)
@kurp: Kiedyś zainstalowałem wiedzmina na wine ręcznie z Steam, dużo problemów nie ma sama gra odziała od tak, tylko problemy z czcionkami w steam były.

Gdyby tylko ktoś zrobił wrapper na DX11 ;)
@Hafr Kurde, faktycznie, opór tego zielska. Prawdziwe piekło dla perfekcjonisty, który lubi zebrać w grze wszystko, co da się oderwać od podłoża ;)