Wpis z mikrobloga

Krótko i konkretnie jak działa propaganda i dezinformacja na wykopu i prawackich gównoportalach.

Właśnie natrafiłem na głównej na temat:
Berlińska dzielnica stanęła w ogniu. Bandy imigrantów i lewaków zbudowały barykady (na teraz 658 wykopów)

Tak się akurat składa, że mieszkam (wg. Google) 600m od miejsca zdarzenia, znam temat i mogę łatwo zweryfikować wszystkie informacje.

Po kolei:

Berlińska dzielnica stanęła w ogniu.


Mam wrażenie, że relacja "lekko" przesadzona, jako że dowiaduję się o niej z wypoku, a wczoraj wieczorem trzykrotnie znajdowałem się na Rigaer (ok. 300m od samego miejsca zdarzenia), czyli ulicy na której do tego doszło (ostatni raz ok. 0:30).

Bandy imigrantów


To absolutna bzdura i celowe kłamstwo, o czym więcej za chwilę.

kilkusetosobowy tłum


Celowe kłamstwo, źródła podają że w zamieszkach uczestniczyło 30-50 osób.

Doszło do nich w dzielnicy Friedrichshain, na terenie której jest Brama Brandenburska.


Kolejne wierutne kłamstwo, prawdopodobnie by zasugerować, że chodzi o centrum Berlina. Brama Brandenburska znajduje się 6 km od miejsca zdarzenia w dzielnicy Mitte (czyli po prostu Centrum).

- Leciały butelki i petardy. Palono samochody, rozbijano szyby sklepów. Totalny chaos - powiedział rzecznik stołecznej policji. - Obyło się na szczęście bez strat ludzkich. Jeden policjant został lekko ranny.


Niemieckie gazety podają tylko część o jednym policjancie "lekko rannym". Reszta cytatu prawdopodobnie jest zmyślona.

Ze swoich koszar pospiesznie na miejsce zamieszek udały się jednostki specjalne. Przy pomocy psów i helikopterów zdołano rano opanować sytuację.


O żadnych jednostkach specjalnych nie ma nigdzie mowy, helikopterów raczej też nie było, choć niemiecka policja korzysta z nich w miarę regularnie (nie tylko w wyjątkowych sytuacjach), więc bardzo by mnie to nie zdziwiło.

I wreszcie do sedna:
Wydarzenie miało miejsce przy skłocie zwanym Rigaer 94, który od dawna jest znany Berlińczykom z powodu starć z policją. Nigdy nie było tam różowo, lecz do eskalacji doszło z styczniu zeszłego roku, kiedy awantura z policjantem przerodziła się w regularną bitwę anarchiści kontra policja (patrz załączone zdjęcie). Od tego czasu podobne do wczorajszej awantury (z reguły rozpoczynające się przez rzucenie w samochód policyjny kamieniem) zdarzają się co kilka miesięcy.

Żadne z wydarzeń na Rigaer nigdy nie było związane z uchodźcami, których zresztą w tym rejonie nie ma i wynikają wyłącznie z konfliktu na linii policja-anarchiści.

Pisanie o "bandach imigrantów" nie ma najmniejszych podstaw i jest niczym innym, jak celowym kłamstwem mającym na celu wzbudzać rasizm i antypatię do imigrantów oraz budować narrację "zachodniej europy w ogniu", która nie przystaje do rzeczywistości.

Źródła:
http://www.berliner-zeitung.de/berlin/polizei/friedrichshain-unbekannte-randalieren-in-rigaer-strasse-27809288?dmcid=sm_fb_p
https://www.morgenpost.de/berlin/polizeibericht/article210944553/Wieder-Randale-an-der-Rigaer-Strasse-Scheiben-eingeschlagen.html?utm_term=Autofeed&utm_campaign=Echobox&utm_medium=Social&utm_source=Facebook#link_time=1497769193

#neuropa #klamstwamediow #bekazprawakow #bekaznarodowcow #4konserwy
NapalInTheMorning - Krótko i konkretnie jak działa propaganda i dezinformacja na wyko...

źródło: comment_x7Tl4KorRD82Nh0AuSUnu4M4gp3T4wDv.jpg

Pobierz
  • 87
jak z twojego punktu widzenia wygląda sytuacja z imigrantami/uchodźcami?

@noitakto: na początku trzeba mocno odróżnić imigrantów od uchodźców.
Uchodźcy:
Nie miałem w zasadzie żadnej styczności, jedynie widziałem dosłownie paru, gdy wybrałem się niedaleko ośrodka dla nich (Tempelhof, obok ogromnego placu, gdzie w lato czas spędzają setki Berlińczyków - o incydentach nie słyszałem). Słyszałem, że gdy kryzys migracyjny się zaczął, trochę uchodźców pojawiło się na obrzeżach Berlina, ale sam nie miałem nigdy
@NapalInTheMorning: Propaganda level 9000. Wczoraj wlaczylem sobie telewizor, ktory sluzy mi glownie do netflixa, bo na ogol nie ogladam tv. Jako osoba, ktora stara sie do wszystkiego podchodzic z dystanesem i nie wydawac zbyt pochpnych osadow jestem zmuszony przyznac, ze stronniczosc programu tvp to swietny przyklad indoktrynacji. Indoktrynacji na masach, ktore wiedze onswiecie czerpia glownie z telewizju i przyjmuja, ze jest to rzetelne zrodlo informacji. (Wiekszosc elektoratu). W studio probowano zbudowac