Wpis z mikrobloga

Krótko i konkretnie jak działa propaganda i dezinformacja na wykopu i prawackich gównoportalach.

Właśnie natrafiłem na głównej na temat:
Berlińska dzielnica stanęła w ogniu. Bandy imigrantów i lewaków zbudowały barykady (na teraz 658 wykopów)

Tak się akurat składa, że mieszkam (wg. Google) 600m od miejsca zdarzenia, znam temat i mogę łatwo zweryfikować wszystkie informacje.

Po kolei:

Berlińska dzielnica stanęła w ogniu.


Mam wrażenie, że relacja "lekko" przesadzona, jako że dowiaduję się o niej z wypoku, a wczoraj wieczorem trzykrotnie znajdowałem się na Rigaer (ok. 300m od samego miejsca zdarzenia), czyli ulicy na której do tego doszło (ostatni raz ok. 0:30).

Bandy imigrantów


To absolutna bzdura i celowe kłamstwo, o czym więcej za chwilę.

kilkusetosobowy tłum


Celowe kłamstwo, źródła podają że w zamieszkach uczestniczyło 30-50 osób.

Doszło do nich w dzielnicy Friedrichshain, na terenie której jest Brama Brandenburska.


Kolejne wierutne kłamstwo, prawdopodobnie by zasugerować, że chodzi o centrum Berlina. Brama Brandenburska znajduje się 6 km od miejsca zdarzenia w dzielnicy Mitte (czyli po prostu Centrum).

- Leciały butelki i petardy. Palono samochody, rozbijano szyby sklepów. Totalny chaos - powiedział rzecznik stołecznej policji. - Obyło się na szczęście bez strat ludzkich. Jeden policjant został lekko ranny.


Niemieckie gazety podają tylko część o jednym policjancie "lekko rannym". Reszta cytatu prawdopodobnie jest zmyślona.

Ze swoich koszar pospiesznie na miejsce zamieszek udały się jednostki specjalne. Przy pomocy psów i helikopterów zdołano rano opanować sytuację.


O żadnych jednostkach specjalnych nie ma nigdzie mowy, helikopterów raczej też nie było, choć niemiecka policja korzysta z nich w miarę regularnie (nie tylko w wyjątkowych sytuacjach), więc bardzo by mnie to nie zdziwiło.

I wreszcie do sedna:
Wydarzenie miało miejsce przy skłocie zwanym Rigaer 94, który od dawna jest znany Berlińczykom z powodu starć z policją. Nigdy nie było tam różowo, lecz do eskalacji doszło z styczniu zeszłego roku, kiedy awantura z policjantem przerodziła się w regularną bitwę anarchiści kontra policja (patrz załączone zdjęcie). Od tego czasu podobne do wczorajszej awantury (z reguły rozpoczynające się przez rzucenie w samochód policyjny kamieniem) zdarzają się co kilka miesięcy.

Żadne z wydarzeń na Rigaer nigdy nie było związane z uchodźcami, których zresztą w tym rejonie nie ma i wynikają wyłącznie z konfliktu na linii policja-anarchiści.

Pisanie o "bandach imigrantów" nie ma najmniejszych podstaw i jest niczym innym, jak celowym kłamstwem mającym na celu wzbudzać rasizm i antypatię do imigrantów oraz budować narrację "zachodniej europy w ogniu", która nie przystaje do rzeczywistości.

Źródła:
http://www.berliner-zeitung.de/berlin/polizei/friedrichshain-unbekannte-randalieren-in-rigaer-strasse-27809288?dmcid=sm_fb_p
https://www.morgenpost.de/berlin/polizeibericht/article210944553/Wieder-Randale-an-der-Rigaer-Strasse-Scheiben-eingeschlagen.html?utm_term=Autofeed&utm_campaign=Echobox&utm_medium=Social&utm_source=Facebook#link_time=1497769193

#neuropa #klamstwamediow #bekazprawakow #bekaznarodowcow #4konserwy
NapalInTheMorning - Krótko i konkretnie jak działa propaganda i dezinformacja na wyko...

źródło: comment_x7Tl4KorRD82Nh0AuSUnu4M4gp3T4wDv.jpg

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
nie, na zdjęciach nie widać jednostek specjalnych w hełmach

@kamien23: to nie są żadne jednostki specjalne. To zwykła policja w tzw. riot gear, które zakładają zawsze, gdy jest potencjalne zagrożenie kontaktu fizycznego (czyli np. ochraniając manifestacje). Dołączam zdjęcie "jednostki specjalnej" zatrzymującej protestanta podczas demostracji 1. maja.

pożarów, ani razpi#/^^ch aut

Nigdzie nie napisałem, że do niczego nie doszło. Wręcz przeciwnie, napisałem że były zamieszki i to nie po raz pierwszy,
NapalInTheMorning - > nie, na zdjęciach nie widać jednostek specjalnych w hełmach
@k...

źródło: comment_JjUPM6Q99jKZ3ASGH1lc5fVZLaFQaLPQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@szymonek2213: Już zostałem wrzucony do jakiegoś worka. Ok skoro tak świetnie mnie znasz to opisz jakie mam poglądy? Co sądzę nt. obecnej sytuacji? Opowiedz mi Szanowny Panie kim jestem, żebym mógł lepiej poznać siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wracając do meritum oprócz tego, że OP wrzucił linki do niezależnych źródeł, to sam to niezależnie sprawdziłem i mogę potwierdzić, ba nawet to zrobiłem w oryginalnym wykopalisku.

Btw
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: z tym powoływaniem sie na niemieckie media byłbym bardzo ostrożny, o gwałtach w sylwestra też nie za bardzo chcieli mówić i skąd wiadomo, że Ty piszesz prawdę? Nie wiem jak tam w Niemczech choć pewnie nie za ciekawie, ale jedź do Francji, Belgii i Szwecji to zobaczysz czy pisanie o bandach imigrantów to tylko czcze gadanie
  • Odpowiedz
I wreszcie do sedna:

Wydarzenie miało miejsce przy skłocie zwanym Rigaer 94, który od dawna jest znany Berlińczykom z powodu starć z policją. Nigdy nie było tam różowo, lecz do eskalacji doszło z styczniu zeszłego roku, kiedy awantura z policjantem przerodziła się w regularną bitwę anarchiści kontra policja (patrz załączone zdjęcie). Od tego czasu podobne do wczorajszej awantury (z reguły rozpoczynające się przez rzucenie w samochód policyjny kamieniem) zdarzają się co kilka
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: jak przecież prawaki to takie lewaki tylko skrajnie prawej strony lewicy. W Polsce nie mamy prawdziwie prawicowej partii. Dlatego bawi mnie to wzajemne obrzucanie się gównem z jednej strony na drugą. Szanuje ludzi o poglądach lewicowych i poglądach prawicowych. Prawacy i lewacy to małpy każdej ze stron.
  • Odpowiedz
Wiesz może czym jest ten budynek widoczny z Alexanderplatz z napisem stop wars? Pewnie też squat.

@Soutaiseiriron: według mojej wiedzy to nie, po prostu opuszczony budynek czekający na rozbiórkę. Ale ogólnie squatów jest tu mnóstwo, szczególnie na Kreuzbergu i Friedrichschain.
  • Odpowiedz
@noitakto spędziłem w zeszłym roku tydzień w Berlinie i bardziej się bałem jak wróciłem na Centralnym w Warszawie bo próbowano mnie okraść. Także nawet jeżdżąc sobie rowerem po tureckich dzielnicach miałem mniejszego stracha niż normalnie na Służewiu o 23 w piątek.
  • Odpowiedz
@noitakto: mieszkam w Berlinie 17 lat. Wszystko co napisał Mirek to prawda. Azylantów widać w centrach handlowych. Nie wierz w propagandę. Jest normalny spokój. Najgorsi są turyści.
  • Odpowiedz